Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.10 13:58

3-ejus metus trunkantis piešinių detektyvas – Vilniaus oro uostas ieško Godos

„Prieš trejus metus mergaitė vardu Goda Vilniaus oro uosto keleivių terminale paliko pilną segtuvą savo piešinių. Mano kolega Ernestas juos surado ir saugo iki šiol“, – portalui LRT.lt pasakoja Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas. Nusprendęs surasti piešinių autorę, šilta istorija jis pasidalijo ir savo feisbuke.

T. Vasiliauskas pasakojo, kaip prieš trejus metus VNO suradęs segtuvą su vaikiškais priešiniais jo kolega Ernestas saugo jį iki šiol ir vis dar tikisi, kad atsiras jo savininkė Goda. Bent jau taip mergaitė pasirašė savo piešinių kampučiuose. T. Vasiliauskas nusprendė padėti kolegai ir socialiniuose tinkluose dalijasi žinute su grotažyme #GodaAtsiliepk.

„Bene pirmosiomis dienomis (prieš metus) darbe susipažinau su kolega Ernestu, kuris dirba Vilniaus oro uosto Aviacijos saugumo skyriuje ir (be kitų darbų) ieško šeimininkų daiktams, kurie buvo pamesti/rasti oro uoste. Įdomių daiktų randame ir dar įdomesnių istorijų yra aplink tai. Bet ne apie tai dabar.

Neseniai kalbantis su Ernestu apie pamestus daiktus ir tai, kokiais būdais ieškome jų savininkų, kokia yra bendra tvarka tokiais atvejais, kokia statistika – „išlindo“ istorija, kuri buvo ir yra labai asmeniška jam pačiam (turbūt reikėjo tiesiog laiko apie ją papasakoti), o man pasirodė verta platesnio parodymo su konkrečiu tikslu“, – rašė T. Vasiliauskas.

2017-aisiais metais keleivių terminale buvo rastas pilnas segtuvas su piešiniais, kuriuos radęs Ernestas saugo iki šiol. Kol bandė ieškoti autorės (o tai daryta buvo įvairiomis priemonėmis) – jie oro uoste buvo laikomi 6 mėnesius, tačiau savininkas neatsirado.

„Iš tiesų daiktų randame labai įvairių, ir papuošalų, ir paliktų drabužių, elektronikos ar pan. Pagal taisykles, oro uostuose surastus daiktus laikome pusmetį, o jei savininkas neatsiranda, jie yra utilizuojami. Žinoma, svarbu pažymėti, kad vertingesni daiktai perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), kuri ir sprendžia, ką su jais daryti“, – portalui LRT.lt sako T. Vasiliauskas.

Tačiau net ir po pusmečio Ernestui nekilo ranka atiduoti segtuvo sunaikinimui. „Nors oficialiai segtuvas ir nelaikomas vertingu materialiai, galbūt kažkam yra labai brangus. Tikimės, kad pavyks surasti autorę, o jei ji taip ir neatsilieps, sugalvosime, kaip galėtume šiuos piešinius įprasminti“, – pasakoja komunikacijos specialistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi