Gyvenimas

2020.02.07 14:14

Skurstančiųjų Šefu pramintas 90-metis Romoje kasdien maitina benamius

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.07 14:14

Vienas vyras Romoje jau daugiau kaip 15 metų kasdien gamina maistą benamiams ir nepasiturintiems žmonėms. Jis net gavo pravardę „Skurstančiųjų Šefas“. Dažniausias jo gaminamas patiekalas – daržovių troškinys.

90-metį Diną turguje visi pažįsta. Kiekvieną savaitgalį jis atvažiuoja čia, ir prekiautojai jam atiduoda neparduotus produktus. Atiduoda, nes žino, kad Dinas juos panaudos kilniam tikslui. Ant jo automobilio parašyta „Romos Meilė“, o jis pats geriau žinomas kaip Romos „Skurstančiųjų Šefas“. Jau penkiolika metų jis gamina Romos benamiams ar žmonėms, kurie neišgali nusipirkti maisto.

Romoje – jaudinanti senjoro istorija: benamius kasdien maitinantis vyras pramintas skurstančiųjų šefu

„Iš pradžių pagaminome 10 sumuštinių, tada 20, 30, 40... Dabar po tiek daug metų galime daugiau žmonių pamaitinti. Vieną kartą manęs paprašė: „Artėja žiema, gal galite ko nors šilto pagaminti?“ Taip ir gimė idėja susirasti virtuvę ir pagaminti pirmą patiekalą“, – kalba Romos Skurstančiųjų Šefu vadinamas Dino Impagliazzo.

„Carito“ duomenimis, šiuo metu Romoje gyvena 7,7 tūkst. benamių, daugiausia jie įsikūrę prie Vatikano. Jie visi pažįsta Diną, ir nors jam padeda daug žmonių, kiekvieną šeštadienį jau penkiolika metų jis pats dalija maistą ir bendrauja su skurstančiais žmonėmis.

„Stengiamės įtraukti kuo daugiau žmonių, kad Roma taptų miestu, kuriame visi vieni kitus myli. Suprantate? Solidarumas“, – sako vyriškis.

Kiekvieną savaitę Dinui padėti ateina apie tris šimtus savanorių. Jie visi restorane pagamina apie tūkstantį porcijų, jas išdalija nepasiturintiems žmonėms. Pasak Dino, savanoriai dažniausiai būna laimingi, nes jaučiasi padarę gerą darbą – padėję kitiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt