Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.07 11:10

Nepabūgę gamtos išdaigų, kaimynai latviai Jelgavoje rengia ledo skulptūrų festivalį

Iššūkių nepabūgę kaimynai latviai nutarė pasigalynėti su gamta ir surengti šią žiemą tikra egzotika tapusį ledo skulptūrų festivalį. Jame dalyvauja keliasdešimt pasaulyje pripažintų menininkų, šiemet vaizduotę bandančių išlaisvinti herojų tema, tarp jų – ir broliai skulptoriai iš Lietuvos.

Jelgavos Pašto saloje visą savaitę darbuojasi keliasdešimt skulptorių, jie iš ledo luitų gamina meno kūrinius. Didžiausio Baltijos šalyse, 22-ojo ledo skulptūrų festivalio tema – superherojai.

„Tema turi būti įdomi ne tik menininkams, bet ir festivalio lankytojams: tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Todėl pasirinkome superherojų temą. Be to, šiemet ir mes, organizatoriai, tapome savotiškais superherojais, nes ryžomės surengti tokį festivalį“, – sako ledo skulptūrų festivalio organizatorius Mintauts Bučkevics.

Latviai nutarė pasigrumti su gamta: surengė šią žiemą tikra egzotika tapusį ledo skulptūrų festivalį

Šiemet darbus sunkina žiemai neįprastai šilti orai. Ledas greitai tirpsta, smulkių detalių išskaptuoti nepavyksta, skulptūros skilinėja. Todėl mažesnius darbus nuspręsta iki šventės atidarymo laikyti šaldiklyje. Didžiosios skulptūros gaminamos specialiose palapinėse.

Lietuvai atstovaujantys broliai Vytautas ir Kęstutis Musteikiai čia nebe naujokai. Jie yra daugkartiniai įvairių tarptautinių ledo festivalių dalyviai ir laureatai. Šį kartą menininkai lede įamžina galingiausių pasaulio valstybių lyderius.

„Truputį ironiškai pasižiūrėjome, kad superherojumi gali būti kiekvienas iš mūsų. O kodėl prezidentai? Dėl to, kad jie yra labiausiai matomi ir nuo jų daug kas priklauso“, – šypsosi festivalyje dalyvaujantis skulptorius Kęstutis Musteikis.

Jam antrina ir brolis Vytautas. „Ledas yra žavus bet kada, tiek jis tirpstantis gražus, tiek eižėjantis prieš saulę. Jis kinta tiesiog valandomis. Tikrai įdomi medžiaga ir kartu tas laikinumo pojūtis. Per trumpą laiką gali sukurti stebuklą“, – kalba skulptorius Vytautas Musteikis.

Jelgavos Pašto saloje ir Janio Čakstės bulvare jau šį vakarą bus pristatyta 60 kūrinių. 30 individualių ir 15 didelių komandinių darbų, taip pat ledo baras, fotoskulptūros. Iš viso sunaudota apie 70 tonų ledo.

Kasmet Jelgavos ledo skulptūrų festivalyje apsilanko apie 100 tūkst. žmonių, maždaug trečdalis atvyksta iš Lietuvos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi