Gyvenimas

2020.02.06 19:16

Akmuo ant širdies: kaip atpažinti ir nuridenti

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.02.06 19:16

Jeigu gimtume su akmeniu ant širdies, jis niekada negalėtų nukristi, tad akivaizdu, kad patys prisidedame prie jo atsiradimo, sako emocijų paleidimo specialistas Rytis Lukoševičius.

Dažniausia priežastis, kodėl slegia širdį, pasak R. Lukoševičiaus, yra baimė, pyktis ar kažkas, kas mūsų netenkina ir vyksta ne taip, kaip norime.

Emocijų paleidimo instruktorius: kai skauda, tyrinėkite šį jausmą, kol jis ims keistis ir atsipalaiduos

„Tada atrodo, kad jeigu įsitempsiu, pakovosiu, bus geriau. Bet realybėje tik gauname daug nemalonių pojūčių kūne. O jų bijome, nemėgstame jausti ir, jei tik galėtų, daugelis sakytų, ištrinkite viską, kas nemalonu, palikite tik tai, kas malonu, bet gyvenime, deja, tai neįvyksta“, – sakė R. Lukoševičius ir paaiškina, kuo tokia būklė baigiasi.

„Dažnai tai baigiasi pasakymu „aš nesusitvarkau“, nes apsimesti, kad viskas yra gerai tada, kai taip nesijauti, kai spaudžia gerklę, krūtinę, yra sunku“, – teigė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs R. Lukoševičius.

Žmonėms, kurie jaučiasi taip, lyg širdį slėgtų akmuo, R. Lukoševičius patarė, kaip jį nusimesti: „Kai skauda, reikia patyrinėti, kurioje tiksliai vietoje, kokio dydžio, gylio pojūtis, ar jis turi kraštus.“

Susitelkus nuo minčių prie jausmų, pasak R. Lukoševičiaus, galima pastebėti, kaip visa tai keičiasi ir praeina.

Išsamiau – laidos įraše:

Emocijų paleidimo instruktorius: kai skauda, tyrinėkite šį jausmą, kol jis ims keistis ir atsipalaiduos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.