Naujienų srautas

Gyvenimas2020.02.09 15:09

Pasigaminkite patys: bičių vaško plėvelė – ekologiškas būdas išsaugoti maistą šviežią

žiūrėkite vaizdo įrašą

Orui pralaidi daugkartinė bičių vaško maistinė drobelė gali būti ekologiškas plastikinės plėvelės pakaitalas, LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako ekologiškų dirbtuvėlių organizatorė Rasa Sutkutė. Anot jos, drobelę galima panaudoti ir kitais būdais, o iš senų drabužių namuose ją gali pasigaminti kiekvienas.

„Bičių vaško maistinė drobelė gali būti panaudota labai įvairiai – viskas priklauso nuo fantazijos, tačiau dažniausiai ja uždengiami dubenėliai su maistu, kartais ji naudojama vietoj indelio – į ją galima susivynioti sumuštinį“, – pasakoja R. Sutkutė.

Padengta bičių vašku drobelė įgauna formą nuo rankų šilumos, o šaldytuve sustingsta nauja forma. Tokia drobelė leidžia maistui kvėpuoti, o antibakterinės vaško savybės užtikrina šviežumą.

Pasigaminti drobelės nesudėtinga ir pačiam. Galima naudoti vaško granules arba įprastą vašką – šį reikėtų sutarkuoti arba smulkiai supjaustyti. O audinio drobelei galima gauti ir sukarpius seną, nebedėvimą drabužį. Geriausia, kad drobelė būtų lininė ar medvilninė, priduria ekologiškų dirbtuvėlių organizatorė.

Atsisakyti plastiko šaldytuve padės bičių vaško drobelė – pasigaminkite ją patys

Į tokią drobelę galima pakuoti įvairius maisto produktus, išskyrus mėsą. Bičių vaškas į maistą ne įsigeria, o sudaro apsauginį sluoksnį, dėl kurio, pavyzdžiui, duona nesudžiūsta. Drobeles plaukite rankomis minkšta kempine ir šaltu vandeniu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi