Gyvenimas

2020.02.04 16:58

Vėjuoti žiemos vakarai Kopenhagoje bus šviesesni – tris savaites vyks šviesų festivalis

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.04 16:58

Danijos sostinėje Kopenhagoje prasidėjo šviesų festivalis. Trečius metus vykstantis festivalis šiais metais vyks 23 dienas, o miesto gyventojus ir svečius džiugins daugiau nei 60 instaliacijų.

Vėjuoti žiemos vakarai Kopenhagoje dabar bus kiek šviesesni. Kelis kilometrus besitęsiantis žalias lazeris kviečia žmonės šaltais žiemos vakarais išeiti į miestą ir apsidairyti po Danijos sostinę, bent jau taip sako festivalio organizatoriai.

„Norime, kad žmonės turėtų naujų patirčių – galėtų pasiūrėti į šviesas šaltą naktį. Taip pat norime, kad Tivolio sodai susijungtų su likusiu miestu danguje šviečiančių lazerių spinduliu. Visa tai bus tamsiausiu metų laiku“, – sako Kopenhagos šviesų festivalio kuratorius Jesper Kongshaug.

Žinios. Dėl paukščių gripo grėsmės nuo šiandien uždraudžiama laisvai lauke laikyti naminius paukščius

Labai svarbios instaliacijos susijusios su Kopenhagoje esančiais kanalais – taip į eksponatus atkreipiamas plaukiančiųjų dėmesys. Tai ne tik gražu, bet ir turėtų padėti vandens transportui geriau matyti. Surengti tokį festivalį reikia įdėti daug darbo – vien „žiemos stebuklų“ instaliacijai prireikė milijono lempučių.

Festivalis tęsis beveik visą vasarį – taip pildomas organizatorių tikslas – tamsiais ir šaltais žiemos vakarais suteikti miesto gyventojams šviesos.

Išsamiau – Igno Kinčino reportaže:

Žinios. Dėl paukščių gripo grėsmės nuo šiandien uždraudžiama laisvai lauke laikyti naminius paukščius