Gyvenimas

2020.02.03 16:57

Lietuvoje dar neįteisintos žirgų terapijos centras vos spėja aptarnauti visus klientus

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.03 16:57

Vienintelis Lietuvoje veikiantis Hipoterapijos centras skaičiuoja per 20 metų emocinę ir fizinę būklę padėjęs pagerinti šimtams žmonių. Užsienyje itin populiari žirgų terapija Lietuvoje vis dar mažai vertinama kaip gydymo būdas. Specialistai išsilavinimo turi ieškoti užsienyje, terapijai paruoštų žirgų nedaug, o paslauga brangi.

22-ejų šiaulietis Donatas jau daugiau kaip dešimt metų lankosi Kurtuvėnų žirgyne. Cerebriniu paralyžiumi sergančiam jaunuoliui terapija padeda gerinti fizinę ir emocinę būklę.

Donatą mama į terapiją atveža kartą per savaitę. Sako atvyktų dažniau, tačiau hipoterapija labai brangi.

Žinios. Neaiškumai dėl tolimesnių ES ir JK santykių: Johnsonui suverenumas svarbesnis už ekonomiką

Šiaulių Universiteto Hipoterapijos centro hipoterapeutė Jurgita Rutkienė patvirtina, kad ši paslauga nėra ir negali būti pigi. „Todėl, kad žirgas yra tikrai didelis gyvūnas ir jį išlaikyti nėra pigu. Paslaugoje turi dalyvauti bent 2 specialistai“, – paaiškino J. Rutkienė.

Specialius mokslus Čekijoje baigusi J. Rutkienė pasakoja, kad Kurtuvėnų žirgyne yra tik keturi hipoterapijai tinkami žirgai. Jie turi būti specialiai paruošti, ramaus temperamento, mėgti žmogaus draugiją.

Prieš 20 metų tik pavienių klientų sulaukdavęs centras dabar nebespėja aptarnauti visų norinčių.

Hipoterapija Lietuvoje kaip gydymo būdas dar nėra įteisinta. Siekiama, kad bent jau kaip kaimyninėje Latvijoje ši paslauga būtų kompensuojama ligonių kasos lėšomis.

Kurtuvėnų žirgyno žirgai per 20 metų šypsenas grąžino ir fizinę būklę pagerino šimtams negalią turinčių žmonių.

Išsamiau – Ainos Mizgirdės reportaže:

Žinios. Neaiškumai dėl tolimesnių ES ir JK santykių: Johnsonui suverenumas svarbesnis už ekonomiką