Gyvenimas

2020.02.03 12:48

Menininkas padovanojo paukščiams namus – kuriasi Kauno pastatus primenančiuose inkiluose

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.02.03 12:48

Gatvės menininkas, išgarsėjęs piešiniais ant sienų, Timotiejus Norvila, pasirinkęs slapyvardį Morfai, sukūrė inkilus, įkvėptus Kauno tarpukario architektūros. Kaip jis pasakojo laidai „Labas rytas, Lietuva“, namai paukščiams pagaminti tariantis su ornitologais ir yra labai stilingi.

Menininkas dėmesį į Kauno tarpukario architektūrą sako atkreipęs prieš kelerius metus, kai ji buvo įvertinta Europos paveldo ženklu.

Tarp jo pagamintų inkilų – ryškiausių Kauno statinių, pvz., Centrinio pašto kopijos, o tiksliau savitos menininko interpretacijos. Be to, kiekvienas iš dešimties menininko sukurtų inkilų vis kitoks – skiriasi ir mažiausios detalės – pavyzdžiui, stogai.

Kauno paukščiams kiti sparnuočiai turėtų pavydėti: sukurti miesto tarpukario architektūros įkvėpti inkilai

Morfai pripažino, kad ne visas tarpukario pastatuose pamatytas detales galėjo panaudoti kurdamas inkilus.

„Visi inkilai yra pritaikyti. Viduje tikrai nėra kažkokių koridorių ar pan., kas trukdytų paukščiams juose įsikurti“, – pasakojo menininkas.

Pernai dešimt tokių, Kauno tarpukario pastatus atkartojančių inkilų Morfai įkėlė į medžius, tačiau nusprendęs, kad juos nedaug kas matys, pagamino dar dešimt.

„Pakabinome juos vasaros gale, po metų pravalysime inkilus.Tada pamatysime, ar ten susukti lizdai, ar ne. O jei ne, perkelsime juos gal į kitas vietas“, – pasakojo menininkas.

Jis sakė, inkilus rodęs mažesniuose miesteliuose, dar rengs parodas Kaune ir Šiauliuose. Po to kels į medžius Kaune.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.