Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.31 15:15

Savaitgalio idėja – netrukus Lenkijoje duris atvers didžiausias uždaras vandens parkas Europoje

LRT.lt 2020.01.31 15:15

Gera žinia vandens pramogų išsiilgusiems lietuviams, mėgstantiems keliauti po kaimynines šalis, – vasario 20 d. Lenkijoje duris atvers didžiausias po stogu esantis vandens pramogų kompleksas Europoje. Vandens pramogų parkas, kuriame tilps 15 tūkstančių lankytojų, vilios ne tik dešimtimis atrakcionų, bet ir specialiai iš tolimų kraštų atvežtomis palmėmis.

Kaip rašoma vandens atrakcionų parko svetainėje, vandens pramogų kompleksas „Suntago“ įsikūręs vos už nepilnos valandos kelio automobiliu nuo kaimyninės Lenkijos sostinės Varšuvos. Vandens pramogų išsiilgę entuziastai jau dabar gali įsigyti bilietus ir pirmieji apsilankyti naujutėlaičiame pramogų parke.

Kaip rašo tinklaraštis „Notes from Poland“, kasdien šiame vandens pramogų parke galės pramogauti net 15 tūkst. lankytojų, kurių lauks 18 baseinų, 32 vandens čiuožyklos, kurių bendras ilgis – 3,2 km, ir 40 tūkst. kvadratinių metrų tropinis sodas, kuriame žaliuos specialiai iš egzotiškų kraštų – Malaizijos, Floridos ir Kosta Rikos – atvežtos palmės.

„Suntago“ vandens atrakcionų parkas – 80 hektarų plote išsidėsčiusio pramogų komplekso „Park of Poland“ dalis. Pasibaigus statyboms, parke bus įrengti prekybos centrai, viešbutis, konferencijų salės. Planuojama, kad pramogų kompleksas „Park of Poland“ bus antras pagal dydį tokio tipo projektas Europoje.

LRT.lt primena, jog Lenkija stebina ne tik vandens pramogomis. Vasarą netoli Krokuvos buvo atidarytas pirmasis šalyje medžių lajų takas su 50-ies metrų aukščio apžvalgos aikštele. Apžvalginis takas puikiai pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms, taigi į viršūnę gali pakilti visi norintys. Tiesa, ši apžvalgos aikštelė prilygsta 17 aukštų pastatui, taigi ne kiekvienas drąsuolis išdrįsta užlipti iki jos viršūnės.

Dar viena vasarą netoli Krokuvos atidaryta pramoga – įspūdingo aukščio mediniai amerikietiški kalneliai. Mediniai amerikietiški kalneliai – tik ekstremalias pramogas mėgstantiems bei aukščio ir greičio nebijantiems žmonėms. Linksmaisiais amerikietiškais kalneliais Lenkijos pramogų parke lekiama net 121 km/val. greičiu, o pirmasis nusileidimas yra beveik 90 laipsnių kampu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi