Gyvenimas

2020.01.30 17:45

Išmokusi gyventi be plastiko ir naujų rūbų kaunietė buria bendraminčių būrį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.30 17:45

Kaip per metus gali pasikeisti vartojimo ir buities įpročiai? Daug – pasakytų kaunietė Ugnė Domarkė, kuri nuolat ieško būdų, kaip galėtų gyventi tvariau ir draugiškiau su aplinka. Prasidėjo viskas nuo drabužių, o šiandien Ugnė savo atradimais dalijasi ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir su mumis.

Kaunietė Ugnė Domarkė apsipirkimo įpročius ėmė keisti prieš metus – nuo praėjusių metų sausio nusprendė – metus nebepirks naujų drabužių. Mados srityje dirbanti mergina pradėjo domėtis mados poveikiu aplinkai, taip pat tvaria mada ir tarė – laimingesnė nuo naujų daiktų netapsianti.

Tiesa, per metus vienerias kelnes teko įsigyti – mat į Vilnių vykdama Ugnė apsipylė savąsias kava. Įsigijo ir naują apatinių rinkinį savoms vestuvėms.

Be plastiko, naujų rūbų ir su sava tara apsipirkimams – kaunietė Ugnė savo pavyzdžiu užkrečia ir socialinėje erdvėje

Šis pokytis, siekiant tvaresnio gyvenimo būdo, jai pasirodė per mažas, tad Ugnė nusprendė gyventi, kiek įmanoma, be plastiko atliekų ir sąmoningai planuoti maisto apsipirkimus, o į parduotuves keliauti su savo daugkartiniais maišeliais ir tara produktams.


Vis dėlto įpročius, sako Ugnė, keisti nėra lengva – kartu tenka keisti ir įprastus vartojamus produktus, kai kurių tenka atsisakyti. Galiausiai atsiranda ir nauji receptai, ir kūryba – kaip išsisukti su tuo, ką turi ir kas nesupakuota į plastiką. Apie tai, kaip jai sekasi gyventi tvariau, Ugnė nuo balandžio mėnesio dalijasi instagramo paksyroje „užtenka“.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

Be plastiko, naujų rūbų ir su sava tara apsipirkimams – kaunietė Ugnė savo pavyzdžiu užkrečia ir socialinėje erdvėje
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.