Gyvenimas

2020.02.06 09:17

Rimo Šapausko žmonos Linos feisbuke įkurtame davatkų klube – pokalbiai ne tik apie tikėjimą ir maldų „apsus“

LRT RADIJO laida „Mažoji studija“, LRT.lt2020.02.06 09:17

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad feisbuko grupė „Davatkos“ – eilinis „šposas“. Tačiau Lina Šapauskienė, kartu su vyru Rimu Šapausku feisbuke įkūrusi sąmoningų krikščionių klubą, LRT RADIJO laidoje „Mažoji studija“ pasakoja, kad „davatkos“ klube užsiima rimtais dalykais: diskutuoja apie tikėjimą, dalijasi geromis maldų programėlėmis ar informacija apie rekolekcijas ir prašo viena už kitą pasimelsti.

Dažniausiai girdime prašymus padėti daiktais, pinigais ar kitais materialiais dalykais, tačiau ne mažiau svarbūs dalykai – dėmesys, atjauta ir pokalbis. Tokius nematerialius prašymus galima siųsti tiesiai Dievui į ausį net feisbuke „įžūlių“ krikščionių pagalba.

Kaip pasakoja feisbuke „Davatkų“ klubą įkūrusi Lina Šapauskienė, idėja sukurti tokį klubą kilo ne jai, o jos vyrui – žinomam žurnalistui, laidų vedėjui, kūrėjui, didžėjui ir puikiai visų pažįstamam „Dviračio žinių“ peliukui Rimui Šapauskui – dar 2015 metais.

„Idėja kilo matant po mišių bendraujančius pažįstamus. Vyko pokalbis, vieni pasakojo apie rekolekcijas, kiti – kokį gerą maldų appsą atsisiuntė. Jis ir sako: kaip šiuolaikiškai bendrauja davatkos. Matydamas, kad reikia kažkaip žmones sujungti, jiems kalbėtis ir po mišių, jis nusprendė tam išnaudoti socialinius tinklus, kurie egzistuoja ir kuriuose mes, krikščionys, turime kažkiek dalyvauti“, – kalba ji.

Anot pašnekovės, toks pavadinimas sąmoningų krikščionių internetiniam klubui buvo duotas dviem tikslais – ir juokais, ir bandant reabilituoti „davatkų“ pavadinimą, nes juk žodis „davatka“ dažniausiai turi neigiamą prieskonį: taip vadinami žmonės, dažniausiai – moterys, perdėtai pamaldūs, amžinai burbantys ant tų, kurie neteisingai meldžiasi, ne taip giliai tiki ir pan.

Jeigu socialiniuose tinkluose skelbsi viešai, gal ir pasieksi auditoriją, bet yra žmonių, kurie iš karto tai atmeta, o čia auditorija tikslinė.

L. Šapauskienė pasidalijo ir asmeniška istorija, kodėl žodis „davatka“ jai toks artimas: „Mano tėtis visada buvo praktikuojantis katalikas, eidavo į bažnyčią ir tarybiniais metais, o jį pravardžiuodavo Davatka. Tačiau jis išlaikė tikėjimą, nepabūgo eiti į bažnyčią net tokiu metu.“

Ji pažymi, kad „Davatkų“ klube dalyvauja ne vien moterys, bet yra ir vyrų, nors daug kur provincijose davatkos moterys taip ir liko ištikimiausia bažnyčios lankytojų dalis.

„Klubo tikslas – kad 21 a. „davatkos“ galėtų geriau koordinuoti savo veiksmus. Jeigu žmogus yra tikintis arba ieškantis, kartais reikia specifinės informacijos. Pavyzdžiui, vyksta geros rekolekcijos, tau įdomu ir galbūt būtų įdomu kitam – daliniesi informacija grupėje, nes jeigu socialiniuose tinkluose skelbsi viešai, gal ir pasieksi auditoriją, bet yra žmonių, kurie iš karto tai atmeta, nepamato, o čia auditorija tikslinė“, – pasakoja pašnekovė.

Dar vienas „Davatkų“ klubo tikslas – maldos bendrystė. Čia galima prašyti pasimelsi net ir už kitus.

Plačiau – laidos įrašuose.

Parengė Indrė Česnauskaitė.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.