Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.25 09:18

Didelis ir spalvotas Vilniaus gimtadienis: kokios staigmenos laukia vilniečių ir miesto svečių

LRT.lt 2020.01.25 09:18

Su daugybe šviesų ir prisimenant kelių šimtmečių senumo legendas bei istoriją Vilnius savaitgalį pasitinka 697-ąjį gimtadienį. Miestiečių ir sostinės svečių laukia daugybė turiningų pramogų, žaidimų. Ko verta nepraleisti?

Šviesų festivalis

Visą savaitgalį, sausio 24-26 d., miestą nušvies antrasis Vilniaus šviesų festivalis. Užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtos instaliacijos apšvies 74 kvartalus su 70-čia gatvių ir skersgatvių, apie 1500 įvairiausių pastatų žaviuose Senamiesčio kiemuose.

II-asis Vilniaus šviesų festivalis vyks tris vakarus iš eilės – prasidėjęs penktadienį vakare, tęsis iki pat sekmadienio vėlyvos nakties, kas vakara visą savaitgalį nuo 18 iki 23 val.

Vilniaus diena Valdovų rūmuose

Siekiant kuo smagiau ir įdomiau paminėti šią progą, Valdovų rūmai paruošė patrauklią dviejų dienų (sausio 25-26d.) programą, kurią sudarys ne tik tradiciniai užsiėmimai: ekskursijos ir paskaitos, bet ir inovatyvesnės veiklos – orientacinis žaidimas, edukacinės dirbtuvės, kurių metu bus galima susipažinti arba pagilinti turimas žinias apie senąją Lietuvos sostinę ir jos raidą.

Miestiečių sveikinimai Gedimino bokšte

Šeštadienį nuo 10 iki 18 val. lankytojai kviečiami pasveikinti Vilnių ir palinkėti miestui ar pasižadėti ką nors sau. Linkėjimai ir pasižadėjimai bus įtvirtinami Geležinio Vilko ar Gedimino pilies bokšto antspaudu ir pakabinami laikinoje parodoje.

Sausio 26-ąją, lankytojai balsuos ir išrinks pačius originaliausius sveikinimus. Jie bus paskelbti socialinio tinklo „Facebook“ profilyje, o jų autoriams atiteks Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtos dovanėlės.

Nemokamo muziejų lankymo sekmadienis

Beje, paskutinis mėnesio sekmadienis – nemokama muziejų lankymo diena. Taip jau sutapo, kad švenčiant miesto gimtadienį lankytojams atviri daugelis miesto muziejų, tarp jų – ir Gedimino bokštas, Nacionalinis muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmuose, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, ir kt.

Tačiau jei norite ištrūkti nuo šurmulio ir iki sutemstant pasimėgauti gamta ar neįprastu reginiu, primename, kad sostinėje yra ir daugiau veiklos.

Šalia Vilniaus oro uosto iškilo pirmoji Lietuvoje lėktuvų stebėjimo aikštelė, iš kurios bus galima stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus.

Pakelta nuo žemės paviršiaus stebėjimo aikštelė, kuri taip pat pritaikyta neįgaliesiems, įrengta patogioje vietoje, šalia Salininkų sodų, iškart už Vilniaus oro uosto tvoros, į ją galės patekti visi norintieji. Aikštelėje įrengti suoliukai, 6 vietos automobilių parkavimui, pastogė bei 3 metrų pakyla lėktuvų stebėjimui.

O jei nenorite stebėti lėktuvų, bet mielai pasigrožėtumėte gamta – metų pradžioje atnaujintas ir Šilėnų pažintinis takas.

„Tai yra mūsų svajonių takas – toks, kokio visada norėjome“, – taip apie jį portalui LRT.lt sakė Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė. Vos už 15 km nuo Vilniaus, netoli Sudervės esantis takas lankytojų laukia visus metus ir žada jiems įvairių naujovių.

6 km ilgio takas pritaikytas ir vaikams – įrengti mediniai arkliukai, ant kurių gali pasisupti mažiausi parko lankytojai. Pagal įspaustas pėdas mokoma atpažinti miške gyvenančius gyvūnus, o į įrengtas ėdžias galima atnešti jiems maisto. Žingsniuojant taku galima ne tik pasigrožėti gamta, bet ir apžiūrėti senovinį etnokultūrinį Šilėnų kaimą.

O jei jau važiuojate pro Sudervę, užsukite ir į užsukite ir į „Vilnojos“ akmens skulptūrų parką. Iš viso ten daugiau nei 40 meno kūrinių, o kai kurios skulptūros iškilo ežere.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi