Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.24 13:46

Turistų vis labiau mėgiama egzotiškoji Kuba vilioja nuoširdžiais gyventojais ir nesugadintu kraštovaizdžiu

žiūrėkite įrašą

„Kuba iš tiesų tokia graži, kaip iš paveiksliukų: mėlynas vanduo, svyrančios palmės, balti paplūdimiai, daug gyvūnų. Iš kitos pusės, ten pilna viešbučių, daugėja turistų, kuriuos Kuba nori įsileisti“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi keliautoja Jurgita Čepulytė. Anot jos, nors Kuba tolima, šią šalį kaip kelionių kryptį renkasi vis daugiau keliautojų.

Pasak J. Čepulytės, nors Kuba mums tolima šalis, europiečiams ateityje ji turėtų tapti lengviau pasiekiama. „Pavyzdžiui, Rusijos gyventojams Kuba pasiekiama labai lengvai. Galima sakyti, Kuba tampa Rusijos Turkija – į tolimąją Kubą lėktuvai skraidina kasdien“, – kalba J. Čepulytė.

Įsėdusi į lėktuvą Paryžiuje keliautoja kiek nustebo išvydusi, jog tarp keleivių beveik nėra jaunimo, tačiau pasiekusi Havaną pamatė, jog turistų Kuboje yra pačių įvairiausių tiek amžiumi, tiek tautybėmis. „Mane labai nustebino turistų srautai. Įlipusi į lėktuvą pamaniau, kad keliauti į Kubą renkasi vyresnio amžiaus žmonės, kurie, galbūt, nori prisiminti, kas vyko seniau. Kuba yra palyginti uždara šalis. Visgi Havanoje pamačiau, kad turistų srautas labai didelis ir įvairus“, – pasakoja keliautoja.

Kubiečiai turistais džiaugiasi ir juos myli, – nors dažnai dėl pinigų, bet Kubos gyventojams nuoširdumo netrūksta. „Jie padeda, pataria, nuomoja savo būstą, o jei pas juos gyvenate, visada sako, kad jų namai yra jūsų namai“, – kalba J. Čepulytė. Kubiečiai turistams pasiūlo pusryčius, pasirūpina, kad šiems nereikėtų stovėti ilgose eilėse, mat prastovėti 2 valandas banke Kuboje – normalus dalykas.

„Kubos architektūra ir gamta yra puiki, šalis dar „nesugadinta“. Jei nuvykstate, pavyzdžiui, į vietą, kuri yra „Unesco“ paveldas, ir norite su arkliais nujoti į tabako plantaciją, 4 valandų trukmės ekskursija kainuos 15 dolerių. Jei vyksite pamatyti iguanų, pamatysite ne vieną, o gal net visą šimtą“, – pasakoja keliautoja.

Vis dėlto kartais kubiečiai iš turistų nori pasipelnyti. Tokiu atveju jie susimokėti prašo ne vietine valiuta, o doleriais. Tai reiškia, kad kaina išauga 25 kartus.

Visas pokalbis – laidos įraše

Labas rytas, Lietuva I d. Egzotiškos Kubos tyrinėjimas: žaismingas koloritas, svyrančios palmės ir dramatiškų istorinių įvykių reliktai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi