Gyvenimas

2020.01.23 11:40

Šviečiantis Vilniaus globėjas savo kelionę po miestą baigia Rotušės aikštėje

LRT.lt 2020.01.23 11:40

Nuo gruodžio vidurio įvairiose Vilniaus seniūnijose viešėjęs miesto globėjas Šv. Kristoforas savo kelionę baigia Rotušės aikštėje. Septyniolikoje sostinės seniūnijų pabuvojusi 4 m aukščio keliaujanti ir šviečianti meninė instaliacija aikštėje stovės nuo ketvirtadienio iki savaitės pabaigos.

Sostinės savivaldybė skelbia, kad Šv. Kristoforas – Vilniaus miesto globėjas, pavaizduotas miesto herbe. Manoma, kad Kristoforas gyveno 3 a. Kristoforas panoręs tarnauti viešpačiui ir visur jo ieškojęs. Galiausiai šventasis atsiskyrėlis jam pasakęs, kad Kristoforas galįs tarnauti Kristui nešiodamas keleivius per sraunią patvinusią upę, ir tada galbūt Kristus jam pasirodys.

Kristoforas taip ir padaręs. Vieną naktį jį pažadino mažas berniukas, prašydamas pernešti per upę. Kristoforas pasisodino berniuką ant pečių ir pradėjo bristi. Kilo audra, vaikas darėsi vis sunkesnis ir sunkesnis, ir jie vos nenuskendo. Laimingai pernešęs vaiką ir pastatęs jį ant žemės, Kristoforas paklausė, kas jis per vienas. Berniukas pasisakė esąs Kristus, nešąs savo rankose viso pasaulio sunkumus.

Dar daugiau šviesų miestiečių laukia nuo penktadienio vakaro. Sausio 24–26 dienomis sostinę nušvies jau antrasis Vilniaus šviesų festivalis. Užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtos 27 šviesų instaliacijos apšvies 74 kvartalus su 70-čia gatvių ir skersgatvių, apie 1500 įvairiausių pastatų žaviuose Senamiesčio kiemuose.