Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.26 07:58

Mediko pamoka, kaip pasiruošti atostogoms kalnuose, kad jos nesibaigtų ligoninėje

Nors Lietuvoje šią žiemą tikrai trūksta sniego, slidžių ir snieglenčių mėgėjai nesnaudžia – traukia į slidinėjimo kurortus užsienyje. Ortopedas traumatologas Martynas Karneckas jiems pataria ne tik susikrauti lagaminą, bet ir pasiruošti kitaip. Pasak jo, pirmiausia reikia įvertinti savo galimybes.

„Slidinėjimo sezonas Lietuvoje neprasidėjo, bet užsienyje jis įsibėgėjo ir turime pirmus patyrusius traumą pacientus. Kol kas, visa laimė, tos traumos nėra labai rimtos. Kaip ir kiekvienais metais didžiausio antplūdžio sulaukiame sausio gale, vasario mėnesį“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs M. Karneckas.

Ruoštis slidinėjimui reikia ne tik kraunant lagaminą, bet ir įsivertinant galimybes: dažniausia trauma – kelio

Pasak jo, vyrauja sumušimai ir patempimai. Apatinių galūnių traumas dažniau patiria slidininkai, viršutinių – snieglentininkai. Dažniausiai sužalojama kelio sąnario sritis. Susižeidžia ir pradedantieji, ir patyrę.

Todėl, pasak M. Karnecko, prieš vykstant į kalnų kurortą būtina pasiruošti fiziškai, o geriausia – sportuoti nuolat.

Blogiausia, pasak mediko, kai žmogus beveik visus metus sėdi darbe ir staiga išvyksta savaitės slidinėjimo maratonui: „Raumenys yra nepasiruošę, nusilpę, tada dažniausiai ir įvyksta trauma.“

M. Karneckas pridūrė, kad tinkamo dydžio šalmas žiemos pramogų mėgėjams gali išgelbėti gyvybę. O snieglentininkams rekomenduojamos ir stuburo bei riešų apsaugos.

Išsamiau – laidos įraše:

Ruoštis slidinėjimui reikia ne tik kraunant lagaminą, bet ir įsivertinant galimybes: dažniausia trauma – kelio
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi