Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.22 10:58

Vilnius ir vėl ekranuose – šįkart populiariame „Netflix“ seriale

LRT.lt 2020.01.22 10:58

Prieš kelias savaites pasirodęs 3-iasis serialo „Okupuoti“ sezonas džiugina žiūrovus iš Lietuvos – naujausiose serijose – visiems žinomos sostinės vietos, tarp jų – Centriniai Vilniaus universiteto (VU) rūmai.

Vienas brangiausių Norvegijos serialų pasakoja niūrią pasaulio versiją, kuriame Rusija okupuoja Norvergiją dėl ištikusios ekologinės krizės. Seriale vaidina ir lietuvių aktorė Ingeborga Dapkūnaitė, įkūnijanti Iriną Sodorovą, galingą Rusijos ambasadorę Norvegijoje.

Naujausiame sezone ši herojė įsivelia į pavojingiausias dilemas dėl savo asmeninio gyvenimo – meilės nuoširdžiai muzikos mokytojai Liubovai Sorokinai (akt. Darija Ekamasova).

Epizodinius vaidmenis seriale taip pat sukūrė žymūs Lietuvos aktoriai, o dalis serialo nufilmuota ir vyksta Vilniuje. Pasirodžius naujausioms serijoms jau buvo matyti kiekvienam vilniečiui puikiai pažįstamos vietos, pavyzdžiui, Didysis Vilniaus Universiteto kiemas.

Kadrais iš filmavimo dalijamasi ir VU feisbuko paskyroje. „Įspūdingosios VU Centrinių rūmų erdvės kasmet pritraukia ne tik tūkstančius turistų, tačiau yra pastebimos ir užsienio kino kūrėjų!

Štai žiūrovai, stebintys „Netflix“ rodomą norvegų serialą „Occupied“, savo ekranuose netikėtai išvydo vienas žaviausių universiteto vietų. Pasižvalgykite!“, – rašoma socialiniame tinkle.

LRT.lt primena, kad Vilniuje filmuota ir daugiau daugybės dėmesio sulaukusių serialų – daugybę apdovanojimų susižėręs „Černobylis“, „Karas ir taika“, „Netflix“ televizijos serialo „Jaunasis Valanderis“, dar praėjusią vasarą Lietuvoje buvo įsikūrusi ir švedų serialo „Hamiltonas“ filmavimo aikštelė, kurioje suvaidino ir lietuvių aktorius Ramūnas Rudokas.

Sausio viduryje BNS pranešė, kad vyksta pasirengiamieji darbai ir netrukus sostinėje prasidės „Netflix“ serialo „Stranger things“ (liet. „Keisti dalykai“) ketvirtasis sezono filmavimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi