Gyvenimas

2020.01.20 17:58

Atnaujintame pažintiniame take netoli Vilniaus – orchidėjų pelkė, etnokaimas ir gamtos didybė

LRT.lt2020.01.20 17:58

„Tai yra mūsų svajonių takas – toks, kokio visada norėjome“, – taip apie Šilėnų pažintinį taką portalui LRT.lt sako Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė. Vos už 15 km nuo Vilniaus, netoli Sudervės esantis takas lankytojų laukia visus metus ir žada jiems įvairių naujovių.

Pasak A. Žičkutės, regioniniame parke šis takas driekėsi ir anksčiau, tačiau jame nebuvo tiek įdomybių kiek yra dabar. Čia visai neseniai baigti tako atnaujinimo darbai, įrengti ne tik informaciniai, bet ir erdviniai stendai. Žvelgiant į ant stiklo nupieštus piešinius galima įsivaizduoti net kaip atrodė geležies amžiaus gyvenvietės troba ar kaip 20 a. pradžioje Nerimi buvo plukdomi sieliai.

Šilėnų pažintinis takas pritaikytas vaikams – įrengti mediniai arkliukai, ant kurių gali pasisupti mažiausi parko lankytojai. Pagal įspaustas pėdas mokoma atpažinti miške gyvenančius gyvūnus, o į įrengtas ėdžias galima atnešti jiems maisto.

A.Žičkutė ypač džiaugėsi sutvarkytu Naujosios Rėvos piliakalniu – pakeisti į jį vedę supuvę laiptai, įrengta pavėsinė, regykla, iš kurios atsiveria gamtos vaizdai.

Žingsniuojant taku galima ne tik pasigrožėti gamta, bet ir apžiūrėti senovinį etnokultūrinį Šilėnų kaimą.

Kelyje taip pat yra mitologinių akmenų, šaltinių, kurie, tikima, turi stebuklingų galių, pelkė, kurioje auga lietuviškos orchidėjos ir kitokių įdomybių.

A. Žičkutė teigė, kad šiuo metu yra likę neužbaigti keli smulkūs darbai, vis dar tvarkoma Neries pakrantė.

Šilėnų pažintinio tako ilgis – 6 km, jame keliautojai užtrunka apie 3 valandas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt