Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.20 15:23

Lydekai paliepus, man panorėjus: norams išsipildyti gali padėti svajonių žemėlapis

žiūrėkite reportažą

Kelią svajonės link galima nubrėžti žemėlapyje, kurį susikurti galite ir patys. Apie kūrybos procesą, sprendimų priėmimą ir svajonių išsipildymą pasakoja lektorė Živilė Kurienė.

Svajonių žemėlapis – priemonė, padedanti norams greičiau pildytis.

„Kaip žinome, svajonės pildosi tada, kada apie jas nuolatos galvojame. Bet tas nuolatos galvojimas apsunkina žmogų. Tada mes pasidarome vaizdų, karpinių koliažą, kurį pasidedame matomoje vietoje ir taip aktyviname savo galvojimą apie svajones. Ir dar, neuromokslininkai sako, kad mes visus vaizdus, mintis, galiausiais paverčiame paveiksliukais“, – sako Ž. Kurienė.

Labas rytas, Lietuva II d. 2020-ieji – vaikų emocinės gerovės metai: žvilgsnis krypsta į šeimas, mokyklas ir visuomenę

Pašnekovė sako, kad kurti labai malonu. Viskas prasideda vartant žurnalus ir renkant didžiausią įspūdį palikusius paveikslėlius.

„Lupi visą lapą negailestingai iš to žurnalo, dediesi į šoną, vėliau jei nori apsikarpai, dar labiau pasismulkini, išsikarpai ir klijuojame ant lapo. Klijavimas ant lapo vyksta tam tikra tvarka, nes čia iš feng šui atkeliavusi smulkesnė technika. Tam tikrose vietose yra skiltys atsakingos už šeimą, už gausą, už kerjerą, už santykius, už sveikatą, už patį tave asmeniškai“, – sako Ž. Kurienė.

Svajonių žemėlapių gamyba reikia šiek tiek pasidomėti. Dažniausia klaida – klijuoti tai, ko žmonės nenorėtų.

„Yra atvejų, kada giluminis, tas tikrasis noras yra visai kitoks, o užsiklijuoja paveiksliuką panašų. Viena moteris dalinosi savo patirtimi, kai jai atrodė, kad labai nori nukeliauti į Dubajų, užsiklijavo tą Dubajaus žymųjį pastatą panašų į burę, ir jai per tuos metus išsipildė ne ta kelionė, o ji pradėjo būriuoti“, – sako Ž. Kurienė.

Neretai norai išsipildo ir jų būna visokių. Dažniausiai norai priklauso nuo žmogaus, jo charakterio, aplinkybių. Įprasminant svajones baltame popieriaus lape svarbiausia gera nuotaika ir minčių aiškumas.

„Kai daraisi svajonių žemėlapius, reikia labai išsigryninti, ko tu nori. Buvo istorija, kai moteris lyg ir norėjo atostogauti, prisiklijavo paveiksliuką kaip ji ant šezlongo guli kažkur gražiame kurorte, bet giluminis ir tikrasis jos noras buvo susilaukti vaikelio. Tai, ką ji gavo, tai gavo nėštumą gulimu režimu. Tai reikia labai gerai žinot ir pasverti, ar tikrai to nori. Svajonių žemėlapiuose taip pat galima klijuoti ir žodžius, bet jokiu būnu negalima klijuoti su neiginiais“, – sako Ž. Kurienė.

Jei vartyti žurnalus ir peržiūrėti paveiksliukus laiko vis pritrūksta, patariama norus pirmiausia užsirašyti.

Išsamiau – Arnetos Matuzevičiūtės reportaže:

Labas rytas, Lietuva II d. 2020-ieji – vaikų emocinės gerovės metai: žvilgsnis krypsta į šeimas, mokyklas ir visuomenę
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi