Gyvenimas

2020.01.18 12:05

Tinklalaidė „Dūzė Pua“ – apie tai, kaip „Eurovizijoje“ mes vėl bandom iš naujo

LRT.lt2020.01.18 12:05

Prasidėjo vieno iš laukiamiausių metų renginių, vieno ilgiausiai transliuojamų ir sėkmingiausių televizijos projektų visame pasaulyje – „Eurovizijos“ maratonas.

Nors dauguma žmonių teigia nežiūrintys šio dainų konkurso ar nesekantys informacijos apie jį, tačiau vienaip ar kitaip „Eurovizija“ nuo nacionalinių atrankų iki pat didžiojo finalo tampa viena iš pagrindinių diskusijų temų socialiniuose tinkluose ar pokalbiuose su draugais. Kasmet kyla vis tie patys klausimai: kas šiemet atstovaus mūsų šaliai? Nacionalinę atranką laimės daina lietuvių ar anglų kalba? Atrinkta daina bus liūdna ar linksma?

Apie šiuos klausimus galvojo ir keturi „Eurovizijos gerbėjai“, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai Lukas Gylys, Lukas Kačiušis, Tadas Paškevičius bei Justinas Kulys. Šie vaikinai nuo vaikystės domėjosi „Eurovizija“, todėl prieš kelerius metus pradėjo kurti „Facebook“ tinklaraštį apie „Euroviziją“, kurį pavadino „Dūzė Pua“.


Šis pavadinimas, ko gero, gerai atpažįstamas tikriems „Eurovizijos“ gerbėjams, sukarikatūrintas ir sulietuvintas prancūziško pasakymo 12 balų – „douze points“ – variantas. Tinklaraštyje kūrėjai aprašydavo ir įvertindavo kiekvieną konkurse dalyvaujančią dainą, stebėdavo kitų šalių nacionalines atrankas, pasiruošimus „Eurovizijos“ finalui. Kitaip tariant, dalindavosi savo nuomone ir ieškodavo bendraminčių, kurie taip pat gyvena „Eurovizija“.

Šiemet, dar stipriau išpopuliarėjus tinklalaidžių (angl. podcast) formatui, vaikinai nusprendė savo „Facebook“ tinklaraštį perkelti į kitą formatą ir pradėjo kurti to paties pavadinimo tinklalaidę „Dūzė Pua“. „Iš esmės, tinklalaidės idėja brendo jau praėjusiais metais. Mąstėme, kad tinklalaidžių atsiranda daug ir visokių, tad kodėl viena iš jų negalėtų būti apie „Euroviziją“?

Šiemet nedrąsiai svajojome apie savo tinklalaidę, tik nebuvome tikri dėl techninių galimybių įgyvendinti šią idėją. Tuomet sulaukėme pakvietimo iš LRT bendradarbiauti. Mes pristatėme savo mintis, o jos buvo noriai priimtos“,— apie tinklalaidės atsiradimą pasakoja vienas iš „Dūzė Pua“ kūrėjų L. Gylys.

Tinklalaidės formatas išliko stipriai nepakitęs: vaikinai po kiekvienos nacionalinės atrankos transliacijos per LRT įvertina atlikėjų dainas, kalbina pačius atlikėjus, dalinasi savo įžvalgomis bei nuomone. L. Gylys teigia: „Aptariame pasirodžiusių atlikėjų pasirodymus, dalijamės mintimis, kas mums patiko ir nepatiko, pateikiame savo įžvalgas apie laidas, stengiamės pateikti ir kiek įdomesnių nuomonių ar informacijos apie atlikėjus ar pačią „Euroviziją“. Nenorime „užsidaryti“ vienodame formate, taigi, ketiname įrašyti specialių laidų, kuriose kalbinsime įvairius su „Eurovizija“ susijusius asmenis, taip pat atlikėjus.“

„Eurovizijos“ tinklalaidę „Dūzė Pua“ kūrėjai žada kurti po kiekvienos nacionalinės atrankos laidos. Vėliau, kai paaiškės, kas atstovaus Lietuvai ir euroviziniame pasaulyje bus ramiau, kūrėjai tinklalaides ketina įrašinėti rečiau. Jų turinio kūrėjai kol kas dar nenori išduoti, o artėjant konkurso finalui „Dūzė Pua“ tinklalaidės vėl bus kuriamos reguliariai.

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos pavadinimu šiemet tapo visiems lietuviams pažįstama eilutė iš Marijono Mikutavičiaus dainos „Trys milijonai“. „Pabandom iš naujo!“ taip vadinasi šių metų Lietuvos nacionalinė „Eurovizijos“ atranka. Kas iš dalyvių atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 12–16 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 15 dieną nacionalinės atrankos finalo metu.

Tinklalaidę „Dūzė Pua“ rasite kiekvieną pirmadienį LRT mediatekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose. Kviečiame klausytis ir sekti naujienas!