Gyvenimas

2020.01.16 10:46

Moterims skirti biblioterapijos užsiėmimai – pabėgimas nuo buities ir proga savianalizei

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.16 10:46

Biblioterapija – terapijos būdas, kai skaitant knygas patiriamas poveikis asmenybei. Knygų skaitymas yra puiki savianalizės forma, pasakoja Naujosios Vilnios bibliotekoje nemokamus biblioterapijos užsiėmimus moterims vedanti terapeutė Daiva Žukauskienė.

„Užsiėmimų metu bandome suderinti biblioterapiją, t.y. knygos skaitymą ir bendravimą iš knygos išplaukusiomis temomis kartu derinant geštalto terapiją ir atliepiant į jaunų moterų poreikį bendrauti. Užsidarymas namuose su vaikais tarp sauskelnių, pienuko ir košyčių, galime sakyti, asmenybei yra ganėtinai regresinis žingsnis. Į užsiėmimus atkeliauja jaunos mamos, kurios vaikus palieka užimtumo kambaryje, ir tada valandą paskaitome, pabendraujame, atliekame keletą psichologinių-psichoterapinių eksperimentų“, – pasakoja geštalto terapeutė D. Žukauskienė.

Mamos nusipelnė atsipūsti: biblioterapija – puiki nemokama savianalizės ir poilsio forma

Skaitydami tobulėjame, atsipalaiduojame, o grupinis skaitymas žadina ir bendrystės jausmą. Geštalto psichoterapijos principai čia taikomi mokantis kurti ryšius, jausti, atpažinti savo emocinę būseną esamuoju laiku. Ir, žinoma, tai puiki vieta pasiguosti ar būti išklausytam.

„Užsiėmimai skamba labai paprastai, bet atsiliepimai kol kas labai geri, nes pataikėme į mamyčių užklausą bendrauti, rasti bendraminčių, kokybiškai praleisti laiką, atsipūsti nuo namų aplinkos ir buities, praplėsti akiratį ir, galų gale, labai ramiai sugrįžti prie lėtojo knygos skaitymo“, – pasakoja D. Žukauskienė.

Pasak terapeutės, knyga vienija grupę bendra tema. Užsiėmimus lankančios moterys sako, kad valanda moteriškoje aplinkoje – atgaiva sielai. Naujų pažinčių užmezga ne tik grupės narės, bet per kelis užsiėmimus susidraugauja ir jų vaikai.

„Iš užsiėmimų išsinešu bendravimą. Metus namuose auginau mažylį, tad pastebėjau, kad labai trūksta moteriško bendravimo, išsikalbėjimo. Čia turiu progą pabendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis, gal net susirasti artimesnių draugų“, – sako užsiėmimus lankanti Milda.

Jai antrina ir Birutė. „Po užsiėmimų išeini tarsi po saviterapijos. Jei čia ateini atvira širdimi, tai išeini stipriai susimąstęs, pailsėjęs, puikios nuotaikos ir turintis, ką pagalvoti“, – pasakoja Birutė.

Knygos skaitymas ir jos aptarimas – tai savistaba, kuriai laiko gyvenant intensyviu gyvenimo ritmu rasti nėra paprasta. Susitikimai prie knygos nagrinėjant atskiras temas trunka pusantro mėnesio. Per tiek laiko nemažai čia atėjusiųjų susidraugauja.

Kiekvieną pirmadienį nuo pusės penkių vakarais nemokami biblioterapijos užsiėmimai mamų laukia Naujosios Vilnios bibliotekoje.