Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.14 14:40

Į Rygoje vykstantį „Cirque du Soleil“ debiutą ant ledo plūsta ir lietuviai

LRT.lt 2020.01.14 14:40

Lietuvių jau ne kartą palankiai įvertintas ir pamiltas garsiausias ir geriausias pasaulyje cirkas „Cirque du Soleil“ šią savaitę vieši kaimyninėje Latvijoje. Laikinais namais tapusioje Rygos arenoje trupė pristatys pirmąjį „Cirque du Soleil“ šou ant ledo – „Crystal“. Renginio organizatorių teigimu, šis šou privilios didžiulį būrį lietuvių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Daug lietuvių taip pamilo „Cirque du Soleil“, kad jie stengiasi pamatyti kuo daugiau šio kūrėjo pasirodymų. Lietuvoje jau turėjome 5 skirtingus šou. Latvijoje pristatome „Crystal“, kuris iki šiol nebuvo ir bent artimiausiu metu tikrai nebus parodytas Lietuvoje. Be to, šou vyksta Rygoje, kurią ypač patogu pasiekti Šiaurės Lietuvos gyventojams. Manau, kad po šio savaitgalio „Cirque du Soleil“ gyvai mačiusių lietuvių geografija stipriai išsiplės, nes jau turėjome ne vieną progą įsitikinti, kad mūsų kraštiečiai mėgsta ir važiuoja į kaimynines šalis stebėti kokybiškų renginių“, – sako „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas ir skaičiuoja, kad lietuviai nupirko net ketvirtadalį visų bilietų į septynis „Crystal“ pasirodymus Rygos arenoje.

Rygos arenoje „Crystal“ bus rodomas nuo rytojaus iki sekmadienio, t. y. sausio 15–19 d. Šis šou – tai pirmasis „Cirque du Soleil“ šou ant ledo, kuriame neįtikėtinas greitis susijungia su sudėtingais meistriškai atliekamais akrobatiniais numeriais. Tačiau tai ne vienintelė priežastis, kodėl „Crystal“ yra renginys, kurio negalima praleisti.

„Crystal“ į Ryga atvyko su 21 sunkvežimiu. Trupę sudaro daugiau nei 100 žmonių komanda, kurioje 43 akrobatai, 3 šou metu muziką gyvai atliekantys muzikantai, klounas ir techninis personalas. Didžiuliam kiekiui įrangos, kostiumams ir kitiems būtiniems daiktams iškrauti prireikia ne tik nemažai laiko, bet ir darbo jėgos, todėl šiems darbams atlikti pasamdyta papildoma, per 120 žmonių, komanda. Visgi, net ir su didele pagalba iš šalies, viskam iškrauti ir sumontuoti trupei reikia bent 12 valandų. Dar 4–6 valandas užtrunkama, kol paruošiama scena.

9 tonos technikos. „Crystal“ ypatingas ne tik tuo, kad veiksmas vyksta ant ledo – čia visuomet šalia grožis, lengvumas, elegancija, meistriškumas ir didžiulis pavojus akrobatų gyvybei bei sveikatai. Artistų saugumui užtikrinti ir žiūrovų įspūdžiui padidinti šou naudojamos tonos techninės ir akrobatiniams numeriams skirtos įrangos. Ledu padengtą sceną sups net 28 vaizdo projektoriai, o vien ant Rygos arenos lubų jau yra pakabintos 9 tonos įrangos.

2000 kostiumų priežiūra – nemenkas iššūkis. Kartu su „Crystal“ trupe keliauja ir šou kostiumų dailininkas bei jo komanda, kuri rūpinasi artistų kostiumais ir jų priežiūra. Šou metu naudojami net 2000 vienetų kostiumų ir aksesuarų. Kad užtikrintų kokybišką apdarų priežiūrą, trupė kartu vežasi net šešias skalbimo mašinas ir dvi drabužių džiovykles. Negana to, yra sudaromas griežtas grafikas, kada šios mobilios skalbyklos paslaugomis gali naudotis artistai ir kada likęs personalas.

Šou kuria profesionalai iš 25 šalių. „Cirque du Soleil“ į savo trupes nuo seno geba suburti geriausius akrobatus ir menininkus iš viso pasaulio. Daugeliui jų patekimas į „Cirque du Soleil“ gretas prilygsta didžiausios svajonės išsipildymui. „Crystal“ šou trupę šiuo metu sudaro žmonės iš net 25 pasaulio valstybių. Tai didžiulė įvairovė net ir „Cirque du Soleil“ trupei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi