Gyvenimas

2020.01.15 09:56

Pasirodė serialas „Naujasis popiežius“: akistaton stojo du popiežiai – Jude`as Law ir Johnas Malkovichius

LRT.lt2020.01.15 09:56

Vos išvydę serialo „Naujasis popiežius“ anonsą, žiūrovai puolė girti aktorių vaidybą, kinematografiją ir garso takelį, o pamatę vienais apatiniais žygiuojantį Jude`ą Law, ėmė dar labiau nekantrauti, kada pasirodys pirmoji „Jaunojo popiežiaus“ tęsinio serija. Tai įvyko pirmadienį – HBO eteryje akistaton stojo du popiežiai: Jude`as Law ir Johnas Malkovichius.

„Naujasis popiežius“ prasideda naujo popiežiaus rinkimais, kadangi J. Law įkūnijamas dvasininkas jau metus guli paniręs į komą. Jo vietą pakeičia aristokratas iš pasiturinčios šeimos Johnas Brannxas, kurį vaidiną Johnas Malkovichius. Naujasis popiežius – melancholiškas, pavargęs nuo gyvenimo žmogus.

Netrukus naujai išrinktas popiežius įsivelia į konfliktą su teroristine grupuote. Karštų įvykių sūkuryje netikėtai iš komos nubunda pirmasis, žiūrovų jau pamiltas, popiežius. Tarp abiejų popiežių ima kilti įtampa. „Esame dviese, Johnai. Tau teks su manimi tartis“, – konkurentui sako pasveikęs popiežius. „Su velniu nesitariama“, – atkerta jam popiežiaus titulą perėmęs J. Malkovichius.

Devyniose „Naujojo popiežiaus“ serijose režisierius Paolo Sorrentino išlieka ištikimas savo kūrybiniam braižui – seriale netrūksta ironijos, užsėptų minčių ir dėmesio detalėms. Seriale analizuojamas Bažnyčios vaidmuo moderniame pasaulyje, jos reikšmė socio-politiniams įvykiams ir rodoma tai, ko tikimasi iš jos lyderių.

„Tuo metu, kai buvo montuojamas „Jaunasis popiežius“, Prancūzijoje vyko nemažai teroristinių atakų. Turėjau mintį iš komos nubudusį Lenny pavaizduoti kaip šventąjį, kaip žmogų, kuris gali prisikelti be aiškios medicininės priežasties. Tai, mano manymu, galėtų iškelti katalikybės fundamentalizmo rizikos prieš islamo fundamentalizmą, kuris tuo metu mūsų gyvenime buvo juntamas išties smarkiai, klausimą“, – apie dviejų popiežių idėją portalui „Vulture“ kalbėjo P. Sorrentino.

Vos pasirodžius pirmajai „Naujojo popiežiaus“ serijai, serialo gerbėjai socialiniuose tinkluose ėmė girti kūrėjų darbą. Jie stebėjosi pritrenkiančia kinematografija ir kiekviena scena, primenančia paveikslą, o kai kurie net teiravosi, kur gali rasti džemperį su popiežiaus atvaizdu, kurį vilkėjo vienos masinės scenos aktoriai. Tiesa, ekranuose pasirodžius naujajam popiežiui, tviteryje atsirado ir rašančių, jog ilgisi Jude`o Law įkūnijamo popiežiaus.

„Naujajame popiežiuje“ vaidina ir daugelis kitų garsių aktorių – Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir ir Massimo Ghini. Kūrėjai praneša, jog seriale pasirodys ir aktorė Sharon Stone bei atlikėjas Marilyn Mansonas.

2016-aisiais sukurtą serialą „Jaunasis popiežius“ 2017-aisiais rodė LRT TELEVIZIJA. Pernai buvo paskelbta, kad serialas turės tęsinį „Naujasis popiežius“, lapkritį Italijoje prasidėjo jo filmavimo darbai. Pirmadienį HBO pasirodė pirmoji „Naujojo popiežiaus“ serija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.