Gyvenimas

2020.01.14 12:15

Kvapų istorijų kūrėja prisistatančiai Eglei uoslė padeda pažinti žmones

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.14 12:15

Gali užmerkti akis ir nematysi. Gali užsikimšti ausis ir negirdėsi. Tačiau nekvėpuoti ir kartu neužuosti negali Taip teigia kvapų istorijų kūrėja prisistatanti Eglė Jonaitytė. Koks tas gyvenimas, apsuptas kvapų?

„Šliaužia sraigė ir aš ją užuodžiu. Kai važiuojame su šeima grybauti, išlipu iš automobilio ir užuodžiu, ar čia bus grybų, ar ne. Pajutau, kad kvapais fiksuoju daugiau negu kitais pojūčiais“, – sako Eglė.

Kaunietė Eglė Jonaitytė save vadina gamtos vaiku. Nors augo Garliavoje, nuo vaikystės turėjo svajonių namų viziją – namelio tarp miško ir ežero. Šypsosi dabar gyvenanti panašiai, tik vietoj ežero esantis tvenkinys. Sako, kad prie gamtos pajautimo prisidėjo ir tėčio pasakojimai apie jo vaikystės naktigones – klausydavosi jų obelų sode.

Kvapų istorijų kūrėja Eglė Jonaitytė sako kvapais fiksuojanti daugiau nei kitais pojūčiais

„Būti tarp augalų yra kaip terapija. Dažnai žmonės mano, kad augalus reikia vartoti, kažką iš jų pasiimti, bet kartais užtenka tiesiog perbraukti ranka, pajausti kvapus“, – sako Eglė.

Eglei vaikystėje sekėsi daug kas – lankė muzikos, dailės mokyklas, žirgyną. Įstojo mokytis etnologijos, iš ten pasuko įvairių praktikų link – mokėsi reiki, masažų, domėjosi aromaterapija. Eglę žavėjo natūralūs kvapai, eteriniai aliejai, ekstraktai. Pradėjo kurti natūralią kosmetiką namiškiams ir draugams, po kvepalų kūrimo seminaro ėmė kurti kvepalus. Tiksliau, kaip sako Eglė, pasakoti istorijas. Taip, kaip anksčiau pasakojo jas muzika, poezija ar piešimu – dabar pasakoja ir kvapais.

Kvapą ir uoslę Eglė vadina dar vienu įrankiu pažinti save. „Kvapas gali būti kaip nuojauta, kaip instinktas“, – sako Eglė.

Matydama kitus Eglė pastebi, kad žmonės renkasi kvapus pagal savas patirtis – linkę į uždarumą neretai renkasi pažįstamus kvapus. Daug lemia ir nuotaika. Pati Eglė uodžia kasdien. Sako, kad techninei daliai būtinos kasdienės praktinės treniruotės. Ir dar ji tiki intuityvumu, kad tai, kas traukia, tas ir reikalinga, o aplinkinius, šypsosi pati, gadinanti, tik gerąja prasme.

Savo pasiekimus ir gyvenimo kokybę Eglė teigia matuojanti pagal tai, kiek jaučiasi laiminga. Kvapai ir savirealizacija per juos prie to prisideda, tačiau Eglė sako nenorinti prisirišti.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

Kvapų istorijų kūrėja Eglė Jonaitytė sako kvapais fiksuojanti daugiau nei kitais pojūčiais
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt