Gyvenimas

2020.01.10 18:41

Atšventusi 117-ąjį gimtadienį seniausia pasaulio gyventoja sumušė savo pačios rekordą

LRT.lt2020.01.10 18:41

Japonė Kane Tanaka tik dar kartą įrodo, kad žmogus niekuomet nebūna per senas kelti sau naujus tikslus, rašo „The Washington Post“. Sausio 2 dieną paminėjusi 117-ąjį gimtadienį ji dar aukščiau iškėlė savo pačios nustatytą seniausio pasaulio gyventojo kartelę.

Šimtametė gimtadieniui pasidabino aukso spalvos kimono su raudonais apvadėliais. Trumpus žilus plaukus jubiliatė buvo padabinusi segtuku su violetinėmis gėlėmis. Dirbtinėmis gėlėmis, blizgučiais ir blizgiomis žvaigždelėmis buvo išpuoštas ir vežimėlis, kuriame ji sėdėjo.

Gimimo dieną K. Tanaka šventė su kitais Fukuokoje, Japonijoje, įsikūrusio pensionato gyventojais. Moteris plojo susirinkusiems, bučiavo rankas ją sveikinusiems ir sudainavo gimtadienio dainą.

Vos sulaukusi 100 metų, ji ėmė svajoti apie seniausio pasaulio gyventojo rekordą, rašė „CBS News“. Septinta iš aštuonių vaikų šeimoje K. Tanaka apsipylė džiaugsmo ašaromis, kai pernai jai buvo įtektos dvi lentelės, žyminčios, kad ji yra seniausias pasaulio gyventojas ir seniausia pasaulio moteris.

Tąkart ceremoniją filmavusiems Gineso rekordų agentūros atstovams moteris sakė, kad tai – nuostabiausia akimirka jos gyvenime.

Gimtadienio šventė neapsiėjo be braškinių desertų ir šokoladinių saldainių dėžutės, kurią K. Tanaka iš karto praplėšė.

„Esu labai dėkinga, kad taip gausiai susirinkote ir taip mane apdovanojote,“ – sakė ji dėkodama, o tada pridūrė, kad yra pasiruošusi šokiui.

Gineso rekordų knygoje rašoma, kad 1937 m. vyrui išėjus į Antrąjį Kinijos-Japonijos karą, K. Tanaka įsitraukė į vyro šeimos verslą – gamino ir pardavinėjo lipnius ryžius, japoniškus saldumynus ir udon makaronus.

Įgimta energija padėjo moteriai pasirūpinti penkiais vaikais ir anyta, kol vyras buvo kare.

K. Tanaka proto aštrumą išlaiko keldamasi 6 valandą ryto ir popietėmis mokydamasi matematikos. Vienas iš mėgstamiausių jos laisvalaikio leidimo būdų – stalo žaidimas „Othello“, kurį žaidžiant, ji neretai aplošia pensiono darbuotojus.

Iki kito rekordo – seniausio kada nors planetoje gyvenusio žmogaus – žaidimų čempionei prieš akis dar penkeri metai. Šis titulas priklauso prancūzei Jeanne Louise Calment, kuri, anot Gineso rekordų knygos, 1997 m. mirė, sulaukusi 122 metų.

O kol kas K. Tanaka mėgaujasi gyvenimo malonumais. 117-metė sako, kad jos gimtadienio vaišės buvo gardžios ir kad norėtų daugiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.