Gyvenimas

2020.01.10 12:37

Kelmėje išvirtas muilas milžinams pretenduoja į Lietuvos rekordą

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.10 12:37

Kelmės rajone pagamintas muilas, manoma, pateks į šalies rekordų knygą, kaip didžiausias ir sunkiausias. Rekordinis gaminys – nepaprastas. Kaimo žolininkė jį sukūrė tik iš natūralių medžiagų ir skyrė tautos milžinams.

Iki šiol didžiausias šalyje pagamintas muilo gabalas svėrė 23 kilogramus. Dabar gaminamas žolininkės Kristinos Šilinskienės, planuojama, bus bent 7 kilogramais sunkesnis.

Pagrindinės muilo sudedamosios dalys – kokosų ir alyvuogių aliejai bei šarmo tirpalas. Žalią spalvą suteikia dilgėlių milteliai.

Žinios. Kelmės rajone pagamintas muilas, manoma, pateks į šalies rekordų knygą

„Muilo receptas patvirtintas taikomosios chemijos ekspertų. Mes naudojam 2 aliejus – kokosų aliejų ir alyvuogių aliejų. To užtenka pasiekti puikias muilo kokybines savybes. Jis i ir gerai plauna nešvarumus, ir gerai putoja, puoselėja odą“, – sakė K. Šilinskienė.

Žolininkė šį muilą skiria tautos milžinams: „Milžinų muilas primena mums apie visas sakmes ir legendas, kurių gausu visoje Lietuvoje apie čia gyvenusius milžinus, kurie supylė piliakalnius, išlikę yra kapai. Turime daugybę pavyzdžių, kad milžiniškais darbais lietuviai išsaugojo savo šalį, išsaugojo savo kalbą.“

Ką tik pagamintas muilas sveria 32 kilogramus. Dėžėje jis džius tris dienas, po to kelis mėnesius bręs. Nors per tą laiką muilas neteks dešimtadalio savo svorio, neabejojama, kad šalies rekordas bus pagerintas. Norintys pamatyti muilą milžiną – laukiami Kražių muziejuje.

Išsamiau – Ainos Mizgirdės reportaže:

Žinios. Kelmės rajone pagamintas muilas, manoma, pateks į šalies rekordų knygą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.