Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.10 21:59

„Beatos virtuvėje“ – lašiša ir varške pagardinti lietuvių mėgstami bulviniai blynai

Nors šeimininkės ir šeimininkai vis suka galvą, kokiais neragautais egzotiškais receptais nustebinti artimuosius, kartais pilvas tiesiog prašyte prašo gardaus tradicinio lietuviško maisto. Tokiu atveju neprašausite pasirinkę bulves. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ viešėjusi Neringa Zeleniūtė siūlo pasigaminti bulvinius blynus, pagardintus varške ir lašiša.

„Bulviniai blynai – receptas, kurį mėgsta visa Lietuva, ir kiekvienas turi savo gaminimo būdą“, – šypteli Beata Nicholson. Tačiau laidos vedėja įsitikinusi, kad neprošal kažko naujo pasimokyti ir iš kitų šeimininkių.

Nors daug kam atrodo, jog pagaminti bulvinius blynus, kaip ir cepelinus, užtrunka daug laiko, „Beatos virtuvėje“ blynus kepusios moterys sako, jog tai – labai paprastas ir greit paruošiamas patiekalas, kuriam užteks vos pusvalandžio.

Kur kas daugiau pastangų pareikalauja pats blynų kepimo procesas, kurio metu viryklė apsitaško riebalais, o namus užlieja sunkiai išvėdinamas bulvinių blynų kvapas. Vis dėlto šeimininkės sutaria, jog dėl gerų bulvinių blynų šitaip aukotis verta.

Bulviniams blynams su lašiša ir varškės pagardu reikės:

Blynams:

2 kg bulvių,

1 kiaušinio,

1 šaukštelio druskos,

2 šaukštų ghi sviesto.

Varškės pagardui:

200 g varškės,

200 g grietinės,

2 skiltelių česnako,

krapų,

svogūnų laiškų,

laiškinių česnakų,

druskos,

sūdytos lašišos su blynais patiekti.

Gaminimo būdas – įraše

Giminės receptas. Neringa Zeleniūtė gamina šeimoje išpuoselėtą patiekalą – bulvinius blynus su lašiša
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi