Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.09 19:32

Apie Žemaitę žemaitiškai uždainavusių merginų repertuare – kūrinys ir apie Dalią Grybauskaitę

LRT.lt 2020.01.09 19:32

„Geriau merga be sijono negu be skaros“, – juodai baltame vaizdo klipe taip žemaitiškai apie Žemaitę uždainavusios merginos kaip mat patraukė dėmesį socialiniuose tinkluose. Penkios Klaipėdos jaunimo teatro aktorės dainų apie žinomiausias Lietuvos moteris yra sukūrusios ir daugiau.

„Graži ir ta galinga“ – taip pavadintas spektaklis-koncertas jau apie metus laiko rodomas teatro salėje. Jame skamba penkių aktorių Vaivos Kvedaravičiūtės, Rugilės Latvėnaitės, Ievos Pakštytės, Astos Zacharovaitės, Marijos Žemaitytės sukurtos dainos apie Barborą Radvilaitę, Dalią Grybauskaitę, Boną Sforcą, Feliciją Bortkevičienę, pirmąją žinomą Lietuvos transseksualę, tarpukariu Kaune gyvenusią Teklę ir kitas įdomias moteris.

KLIPVID 2019. Graži ir ta galinga – „Žemaitė“

Kaip portalui LRT.lt pasakojo viena iš penketuko, Ieva Pakštytė, mintis apdainuoti į Lietuvos istoriją įėjusias moteris Valentino Masalskio vaidybos kurso draugėms kilo pernai, kai buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

Tiesa, merginų idėja pagreitį dar labiau įgavo šiemet, kai vienai iš koncerte skambančių dainų buvo sukurtas vaizdo klipas. Smagiai žemaitiškai apie Žemaitę dainuojančios merginos sulaukė daugybės pagyrų socialiniuose tinkluose, o klipas peržiūrėtas jau keliasdešimt tūkstančių kartų.

Tokio dėmesio pačios aktorės nesitikėjo. Pasak I. Pakštytės, žmones tikriausiai labiausiai stebina tai, kad merginos žemaitiškai dainuoja apie Žemaitę ir tai daro smagiai.

I. Pakštytė teigė, kad merginos norėtų sukurti vaizdo klipų ir kitoms savo dainoms.

Klipas apie Žemaitę dalyvauja konkurse KLIPVID.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi