Gyvenimas

2020.01.09 18:12

Su karaliene atsisveikinęs Vilnius skelbia švenčių pabaigą

LRT.lt2020.01.09 18:12

Baigėsi penkias savaites Lietuvos sostinėje trukęs šventinis laikotarpis, džiuginęs miesto gyventojus ir svečius. Sausio 6-ąją pražygiavus Trijų Karalių eisenai, su karūna atsisveikinti teko ir gražiausia Europos Kalėdų egle išrinktai Vilniaus žaliaskarei.

Apie pasibaigusį šventinį laikotarpį pranešė ne tik sausio 6-ąją Vilniaus gatvėmis pražygiavę Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, bet ir pastaruoju metu ankstyvą pavasarį primenantis oras. Pilko dangaus fone savo skraistę nusisiautė ir karūną nusiėmė ilgiau nei mėnesį vilniečius, miesto svečius ir užsieniečius džiuginusi Katedros aikštėje stovėjusi žaliaskarė.

Šiemet užsienio portalai ją pripažino gražiausia Europoje. „Tai pati gražiausia Kalėdų eglė Europoje. Vilniaus Kalėdų eglutė yra stulbinanti!“ – taip šiųmetę Vilniaus eglę apibūdino kelionių krypčių portalas „European Best Destinations“, renkantis gražiausias, įspūdingiausias ir labiausiai vertas aplankyti vietas. Į gražiausių Europos eglių sąrašą Vilniaus žaliaskarę įtraukė ir BBC.

LRT.lt primena, jog Kalėdų eglės kompozicija buvo 50 m pločio ir 27 m aukščio, dekoruota 100 tūkst. šviesos diodų, daugiau nei 7 km girliandų. Karalienės figūrą puošė šviečiančios tūrinės šachmatų figūros – stilizuoti žirgai, rikiai ir bokštai, kurie supo karūnuotos eglės viršūnę.

Pagyrų Vilniaus žaliaskarė susilaukė ne tik už grožį, bet ir už tvarumą, mat buvo pagaminta iš 6 tūkst. pažeistų natūralių eglišakių.

Su nupuoštomis eglutėmis atsisveikinti gali ir Vilniaus gyventojai. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų nupuoštoms eglėms ar jų šakoms palikti. Po švenčių su eglėmis sostinėje bus galima atsisveikinti neteršiant gyvenamosios aplinkos, civilizuotai ir nemokamai. Surinktos eglės vėliau perdirbamos ir virsta ekologišku kuru arba kompostu. Iš specialių surinkimo taškų eglės bus nuolat renkamos nuo sausio 6 iki 31 d.

Eglės nukarūnavimo akimirkos – galerijoje