Gyvenimas

2020.01.08 12:32

Neįprastas reginys – Lietuvos pasienyje užfiksuota žaismingai dūkstančių lūšių šeimyna

LRT.lt 2020.01.08 12:32

Valstybės sienos apsaugos tarnybos kameros užfiksavo neįprastą reginį – į objektyvus pateko Lietuvos pasienyje su Baltarusija vidury dienos žaismingai dūkstantis lūšių būrys.

Vaizdo įrašu, kuriame matyti lauko taku keliaujanti miško kačių šeimyna, socialiniame tinkle pasidalijo Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Kamerų užfiksuotoje medžiagoje matyti žaismingai dūkstančios lūšys, visai neskubančios trauktis iš kamerų objektyvų. „Visiems mažiems kačiukams rūpi žaidimai. Ir visai nesvarbu, ar tai – rainiukas bute, ar lūšiukas pasienyje su Baltarusija“, – feisbuke rašė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

LRT.lt primena, jog panašius vaizdus Valstybės sienos apsaugos tarnybos kameros užfiksuoja ne pirmą sykį. Prieš daugiau nei metus pareigūnai dalijosi įrašu, kuriame buvo matyti, kaip į pasienį užklydusi lūšis nakties metu atliko įspūdingą šuolį per tvorą. Lūšis Lietuvoje – išskirtinis svečias. Gyvūnas įtrauktas į šalies raudonąją knygą.

Visai neseniai Lietuvos miškuose buvo galima išvysti ir būrį vilkų. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas didelis būrys Karšuvos girioje gyvenančių vilkų.

„Gruodžio pabaiga – sausio mėnuo tai laikas, kada bene vienintelį kartą metuose susirenka visi Karšuvos girios giminingi, įvairių kartų vilkai – vadinama šeima. Dar prieš tris geras savaites buvo stebima tik 3–4 vilkų grupelė. Tačiau per šį laikotarpį jie medžios, šėlios kartu, o vėliau ir vėl išsiskirstys po Karšuvos girią“, – rašė vilkus stebintys gamtininkai.

Anot jų, vėliau visas užfiksuotas būrys išsiskirstys po kelis, dažniausiai dviejų trijų ar penkių vilkų grupelėmis ir vėl gyvens savo sunkiai pastebimą gyvenimą.

„Kiek vėliau, sausio vidury – vasario mėnesiais, rujos ir kiti plėšrūnai – lūšys. Žinoma, būriuosis ir jos, nors jos šeimų nesudarinėja. Juk jos ir yra katės ir mėgsta vaikščioti vienos. Tad ir vėl laukia įdomi žiema, kad tik būtų sniego“, – feisbuko įraše rašė gamtininkai.