Gyvenimas

2020.01.03 13:42

14 tūkstančių kilometrų dviračiu po Skandinaviją įveikusio Aurimo planuose – kelionė baidare Misūrio upe

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.03 13:42

„Automobilio neturiu, todėl keliauju dviračiu“, – šmaikštauja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs keliautojas Aurimas Valujavičius, neseniai sugrįžęs iš kelionės dviračiu po Skandinaviją. Per 200 dienų sukoręs kone 14 tūkst. kilometrų, vaikinas įsitikinęs – kelionėje svarbiausia motyvacija ir ryžtas įgyvendinti suplanuotą maršrutą.

„Planavau apvažiuoti Skandinaviją, pamatyti jos gamtą, žmones, kultūrą. Tačiau mano kelionės maršrutas prasitęsė ir Europoje, kur taip pat aplankiau nemažai šalių. Iš viso įveikiau 13,700 kilometrų“, – pasakoja iš kelionės sugrįžęs Aurimas. Nors pradžioje ketino per 4–5 mėnesius įveikti 10 tūkst. kilometrų, išvyka tęsėsi šiek tiek ilgiau – 6 mėnesius ir 17 dienų.

Į penktą kelionę dviračiu leidęsis Aurimas įsitikinęs, jog ruošiantis į tokią kelionę svarbiausia – nusiteikimas. „Kadangi keliauji vienas, svarbiausia – psichologija ir tai, kiek esi pasiryžęs įgyvendinti užsibrėžtą tikslą. Fiziniai ir finansiniai dalykai yra antraeiliai, svarbiausia – motyvacija“, – sako keliautojas.

Pats jos jis tikina turintis natūraliai. „Kiti žiūri motyvacinius filmus, skaito knygas. Man motyvacija ateina iš savęs. Man patinka iššūkiai, patinka daryti tai, ką mažai kas daro“, – pasakoja vaikinas.

Išvyką dviračiu po Skandinaviją Aurimas pradėjo planuoti dar prieš porą metų, todėl netikėtos situacijos jo neišgąsdino. „Ši kelionė buvo viena iš mano svajonių. Pasitaikė situacijų, kai sprogo padanga, prasidėjo audra, lietus ar sniegas, bet kadangi žinojau, jog įgyvendinu svajonę, niekada nekilo mintis viską mesti ir grįžti namo“, – šypsosi keliautojas.

Jis įsitikinęs – planas „B“ kelionėje nereikalingas, nes atitraukia nuo plano „A“. „Kadangi daug daiktų keliaujant dviračiu netelpa, visko reikia minimaliai: daiktų dviračio remontui, mažai aprangos. Per penkerius metus jau susidariau būtiniausių daiktų sąrašą, – sako Aurimas. – Reikia žiūrėti minimalistiškai, nes žmogui daug nereikia. O kadangi keliavau civilizuotose šalyse, žinojau – jei kas nutiks, viską galima nusipirkti parduotuvėse.“

Vaikinas džiaugiasi, kad nors keliavo vienas, susirado daug draugų. „Sutikau nemažai keliautojų, kurie taip pat keliauja vieni, keliaudami praleidžia po pusę, 2–3 metus. Susitikę vienas kitą suprasdavome, kalbėdavome apie tas pačias problemas, aptardavome tuos pačius vaizdus. Susiradau draugų praktiškai kiekvienoje šalyje“, – džiaugiasi Aurimas.

Nors tik ką sugrįžusio Aurimo įspūdžiai dar visai švieži, vaikino galvoje jau sukasi nauji planai. Artimiausiu metu jis ketina sėsti į baidarę ir plaukti Misūrio upe Šiaurės Amerikoje.

Visas keliautojo pasakojimas – įraše

Dviračiu per pusmetį kone 14 000 km nukeliavęs Aurimas Valujavičius: neturiu mašinos, tai važiuoju dviračiu

Akimirkos iš Aurimo kelionės – nuotraukų galerijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.