Naujienų srautas

Gyvenimas2020.01.02 17:34

Paįstrys pasakoja seno arbatinio istoriją: surengė parodą, kurioje – 220 miestelio gyventojų suneštų eksponatų

žiūrėkite įrašą

Galbūt ne visiems gerai žinomas Paįstrys Panevėžio rajone turi kuo nustebinti – miestelio kultūros centre veikia paroda „Seno arbatinio istorija“, kurios autoriais tapo visa kaimo bendruomenė. Pirmuoju parodos eksponatu, pakišusiu ir parodos idėją, tapo kultūros centro direktorės Daivos Kiršgalvienės prie šiukšlių konteinerio rastas senas, ryškus arbatinukas.

„Mintis surengti parodą pirmiausia kilo todėl, kad atėjo šventinis laikotarpis, kuriuo ieškojome idėjos, kaip galima sutelkti žmones. Senas arbatinis, rastas ant konteinerio Panevėžio mieste, buvo dingstis atidaryti parodą. Juk arbatinis yra daiktas, kuris, atrodo, nieko nesako, bet iš tiesų yra labai telkiantis, nes žmonės renkasi prie arbatos puodelio, kur dalijasi džiaugsmais, vargais ir įspūdžiais“, – apie šovusią mintį pasakoja D. Kiršgalvienė.

Nors galbūt kažkam atrodo, jog nedera, moteris pasakoja dažnai pasiimanti prie konteinerio pamatytą lagaminą ar įdomią dėžę. „Pradžioje galvojome, kad rastą arbatinuką naudosime teatro butaforijai, kaip ryškų scenografijos elementą, tačiau netrukus jis tapo pagrindiniu šios parodos veikėju“, – šypteli Paįstrio kultūros centro direktorė.

Na, o kiti eksponatai į parodą atkeliavo nuoširdžiu kvietimu. „Kiekvienų metų gruodžio mėnesį galvojame ką nors unikalaus, kaip sutelkti žmones. Tad šiemet pakvietėme juos atnešti nenaudojamą arbatinį ir papasakoti jo istoriją“, – pasakoja D. Kiršgalvienė. Anot jos, arbatinius į kultūros centrą žmonės nešė visą gruodį, kai kurie – net dėžėmis.

Sumanymo pradžioje norėta surinkti 100 arbatinukų. Išsikeltas tikslas buvo pasiektas per dvi dienas. „Nespėjome atidarinėti durų“, – šypteli arbatinukus iš Paįstrio gyventojų priiminėjusi D. Kiršgalvienė.

Šiandien parodoje – 220 senų arbatinukų, turinčių savą istoriją. Vienam eksponatui – net 51-eri metai. Jį į parodą atnešė moteris, arbatinį išsaugojusi iš savo tėvų jaunystės laikų. Jie prieš pusšimtį metų arbatinį kartu su puodeliais ir lėkštutėmis gavo dovanų vestuvių proga.

Visas pokalbis – įraše

Laba diena, Lietuva. Šiandien – valstybės vadovas, rytoj – pensininkas: ką veikia kadencijas baigę lyderiai?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi