Gyvenimas

2020.01.02 10:51

Nenuobodžiai pilko interjero akcentai – žaismingi šešėliai ir „skanios“ spalvos

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.02 10:51

Kokios spalvos vadinamos skaniomis? Kokios yra pilkos spalvos galios? Į šiuos klausimus LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pabandė atsakyti interjero dizainerė Eglė Prunskaitė-Braziulė, penkiasdešimties kvadratų bute sukūrusi interjerą, kurio pagrindiniu akcentu tapo šešėlių žaismas.

Ar pilka nuobodi? Anaiptol, ji gali tapti maloniu fonu kasdienybės scenarijui, o taip pat norint atskleisti kitų ryškesnių spalvų grožį. Be to, pilka gali atrodyti visiškai skirtinga pasitelkus skirtingas faktūras.

Apie visa tai kalba naujas dizainerės E. Prunskaitės-Braziulės interjeras, suprojektuotas Vilniaus centre esančiame renovuotame name. Iš trijų numatytų kambarių 51 kvadartinio metro ploto bute perplanuoti du, juos skiria monolitinė siena.

Nedideliam butui, pasak dizainerės, daug erdvės suteikia aukštos lubos, aukštis pabrėžiamas ir beveik du metrus su puse siekiančiomis durimis, ir geometrinių formų šviestuvais, kurie, kaip ir kiti akcentai – parinkti juodos spalvos.

„Labai svarbūs šiame bute yra šešėliai. Paprastai jie atsiranda šviečiant saulei, kai šviesa krenta ant daiktų. Interjere norėjome sukurti įspūdį, kad čia saulė kasdien patenka pro langus ir visur ant sienų ir kitų paviršių atsirado šešėlio efektas. Naudojami skirtingi pilkos atspalviai padeda šį įspūdį sukurti“, – pasakoja E. Prunskaitė-Braziulė.

Virtuvę ir svetainę teko įkurdinti vienoje erdvėje, šios zonos atskirtos suprojektavus virtuvės salą ir pasitelkus spalvų bei medžiagų skirtumus. Jei visa virtuvė būtų vien tik pilkos spalvos, bute būtų labai slogu, pastebi dizainerė. Todėl virtuvės stalviršis ir kitos detalės – blyškios rožinės spalvos. „Kai kurie šią spalvą vadina pudros spalva. Būtent pilka jai padeda atsiskleisti ir ji atrodo labai skaniai“, – šypsosi E. Prunskaitė-Braziulė.

Beje, prabangiame buto miegamajame – vonia. Ši netilpo nedideliame vonios kambaryje, tad buvo įkurdinta prie lovos. Spalvinė interjero gamą, faktūrų ir kitų sprendimų tematika pratęsiama vonios kambaryje, Ši erdvė – nedidelė, tačiau pasak dizainerės, joje sutalpinta viskas, ko gali čia prireikti.

Beje, vonios kambario plytelių geometriniai motyvai dizainerei ir pasufleravo šiame interjere įgyvendintą šėšėlių dekoro idėją. Šis interjeras, pasak autorės, konceptualus ir išgrynintas, tačiau nevarginantis, kaip tik– tarsi ramybės sala vidury miesto šurmulio.

Išsamiau – vaizdo reportaže.

Labas rytas, Lietuva I d. Vilnius siekia tapti gabiausių verslininkų centru: sostinėje duris atvėrė Startuolių muziejus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.