Gyvenimas

2019.12.31 13:38

Ką daryti, kad po švenčių netektų gydytis nuo peršalimo ligų

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.31 13:38

Per šventes lankome artimuosius, bendraujame su daugiau žmonių, dalyvaujame dideliuose žmonių susibūrimuose, kur daug paprasčiau plinta įvairūs virusai. Susirgti nesunku ir naujametinę naktį iš šiltos patalpos išėjus į lauką. Kaip nesusigadinti švenčių peršalimo ligomis, pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas.

Nors per praėjusių metų šventes didesnių susirgimų peršalimo ligomis fiksuota nebuvo, masinio susibūrimo vietos yra puiki terpė plisti virusams ir bakterijoms. Anot LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusio S. Čaplinsko, kol kas sunku prognozuoti, koks bus šių metų gripo sezonas, tačiau, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, jis gali būti sudėtingas.

Kaip teigia S. Čaplinskas, peršalimą sukelia per 200 įvairių virusų. Kokie vyraus šį sezoną, iki galo dar neaišku. „Apsisaugoti nuo gripo ar peršalimo padeda dvi priemonės: specifinė – tai yra skiepai nuo gripo, ir nespecifinės – poilsis, buvimas gryname ore, patalpų drėkinimas.

Viena iš priežasčių, kodėl šaltuoju metų laiku sergame peršalimo ligomis, yra sausas oras, mažas vitamino C kiekis, nuovargis“, – peršalimo ligų priežastis vardija S. Čaplinskas.

Pasak jo, tikimybę susirgti peršalimo ligomis sukelia ir staigus išėjimas iš šiltos patalpos į vėsų orą. „Kai esame sukaitę, skersvėjis mums – pavojingesnis. Tačiau jei būsime teisingai apsirengę, pavojus bus mažesnis“, – sako S. Čaplinskas pridurdamas, kad einant į lauką labai svarbu pasirinkti tinkamą aprangą.

Visas pokalbis – laidos įraše

Labas rytas, Lietuva I d. Nors už lango ruduo ir žiema vis dar delsia, specialistai spėja: neįpusėjęs gripo sezonas bus itin aršus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.