Gyvenimas

2019.12.31 12:00

2020-ųjų maisto „madų šou“ dalyviai – dažyti ledai ir grybeliu užkrėsti kukurūzai

žiūrėkite įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.31 12:00

„Su maisto tendencijomis panašiai, kaip su mada – ratas apsisuka ir grįžta dalykai, kurie buvo populiarūs seniau“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs maisto entuziastas Jonas Jonušas. Anot jo, kitais metais virtuvėje karaliaus neįprasti skoniai – ledus rausva spalva dažys sparnuotoji dioskorėja, o kukurūzai vietoje sviesto bus gardinami specialiu grybeliu.

J. Jonušas pasakoja, kad paprastus blynus pakeis virtuvėje vis dažniau jau pasirodantys pūsti, dideli amerikietiški blynai, kuriuos pagaminti, kaip ir paprastus blynus, taip pat nėra sunku.

„Vietoje pieno galima naudoti išrūgas arba pasukas. Į tešlą įberti šiek tiek kepimo miltelių. Svarbu tešlos nepermaišyti, truputį ją palaikyti ir kepti kaip paprastus blynus. Pūstus blynus galima gardinti, pavyzdžiui, klevų sirupu“, – populiarėjančių amerikietiškų blynų receptu dalijasi J. Jonušas.

Na, o neseniai praūžusią juodų ledų madą ateinančiais metais keis rausvos spalvos desertas. „Ledus bus galima gaminti iš sparnuotosios dioskorėjos. Tai – nei bulvė, nei medis. Gražios spalvos krakmolinga šaknis, iš kurios išgaunami milteliai, kuriais dažomas maistas“, – pasakoja J. Jonušas.

Vis populiaresni darysis ir meksikiečių bei Peru virtuvės patiekalai. „Į mada ateis tikroji Meksika, kurios nesame matę. Jei žinome tacos ir daugelį kitokių meksikietiškų patiekalų bei prieskonių, tai dabar matysime, pavyzdžiui, specialiu grybeliu užkrėstą kukurūzą, kuris atrodo kaip supuvęs. Tai – unikalus produktas, kurį tūkstančius metų maistui naudojo meksikiečiai. Na, o lietuviai nesupranta, bijo jo ragauti, nors iš tiesų grybelis suteikia įdomų skonį“, – pasakoja maisto entuziastas.

Pasak jo, iš maisto arenos ateinančiais metais nedings ir ekologijos tema. „Maistas tapo platesniu dalyku, žmonės nebežiūri vien tik į lėkštę, o ir aplink ją. Jiems įdomu, iš kur produktas kilo, kaip buvo supakuotas, ar ekologiška jo pakuotė“, – pastebi J. Jonušas.

Vis populiaresni darysis ir rauginti produktai, turintys daug naudingų savybių. „Rauginti produktai neišeis iš mados ir gal dar labiau į ją ateis. Rauginimas, fermentacija yra sveiki dalykai mūsų organizmui, egzistuojantys nuo senovės. Tačiau tik dabar mokslas ima suprasti, kokią įtaką jie daro mūsų sveikatai. Pagaliau suprantame, kad esame tai, ką valgome“, – kalba J. Jonušas ir priduria, kad ateinančiais metais ir toliau rauginsime viską – daržoves, vaisius, net arbatą.

Taip pat populiarės ir lanksti, kiekvienam individualiai pritaikyta dieta. J. Jonušas sako, kad atskirtį tarp vegetarų ir visavalgių užpildys vadinamieji fleksitarai. „Tai yra žmonės, kurie nori sveikai maitintis, valgo daug daržovių ir pan., bet retkarčiais suvalgo ir kokybiškos, geros mėsos. Atėjęs į restoraną, žmogus turės galimybę rinktis. Per maistą bus galima išreikšti unikalumą“, – apie artėjančiais metais virtuves užkariausiančias maisto madas kalba maisto entuziastas J. Jonušas.

Visas pokalbis – laidos įraše

Labas rytas, Lietuva II d. Ir maistas turi savo „madų šou“: kas bus populiaru valgyti ateinančiais 2020-aisiais metais?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.