Gyvenimas

2019.12.31 09:45

Tarptautinėje tortų parodoje ant stalo įsitaisė 80 kilogramų sveriantis tortas-šimpanzė

Kaukolė, baklažanas, filmo „Džokeris“ pagrindinio herojaus biustas, salotų lėkštė – sunku patikėti, kokių realistiškų formų ir spalvų gali būti tortai. Birmingame, Anglijoje vykstančiame Tarptautiniame konditerių festivalyje šiemet įspūdingus kepinius pristatė 1300 profesionalų ir mėgėjų. Tarp jų – ir tortų karaliumi laikomas Benas Cullenas, iškepęs natūralaus dydžio valgomą šimpanzę.

Šimpanzę-tortą B. Cullenas kepė net keturias dienas, o 1 metro aukščio skanėstas sveria net 80 kilogramų. Tortų kepėjas pasakoja, kad sunkiausia jam buvo atkartoti gyvūno pozą. „Jos taip keistai sėdi, daug keisčiau negu įsivaizdvau prieš pradėdamas dirbti. Peržiūrėjau daugybę nuotraukų, tyrinėjau rankas, kaip jos sulenkia ir sudeda kojas ir panašiai“, – pasakoja skanėstų meistras.

Pirmiausia jis sutepė kelis sluoksnius biskvito ir iš jo išpjaustė norimą formą. Vėliau iš biskvito sumodeliavo šimpanzės galvos formą, iš cukraus masės – gyvūno kaukolę , iš specialios cukraus masės nulipdė svarbiausius šimpanzės snukio bruožus, o tada viską padengė iškočiotu cukraus masės lakštu.

Galiausiai priėjo sunkiausią etapą – nuspalvino tortą maistiniais dažais. „Paskutinis etapas reikalauja susikaupimo, kad kiekviena linija būtų tobula. Jei padarysi klaidą, viską teks perdaryti“, – pasakoja britų tortų kepėjas.

Vaikinas atvirauja, kad tortus išmoko kepti be didelio vargo. „Paėmiau telefoną, paskambinau mamai ir paklausiau, kaip kepti tortą. Maždaug taip viskas ir įvyko“, – sako nuo 2014-ųjų tortų kepimu užsiimantis B. Cullenas.

„Niekas nemato kepėjo, visi mato tik jo darbo rezultatą. Man norisi žmonėms parodyti procesą, tai, kas lieka už kadro“, – sako konditeris, savo darbo užkulisiais ir rezultatais besidalijantis ir socialiniuose tinkluose.

Iškeptą realaus šimpanzės dydžio tortą kepėjas pristatė 20 tūkst. torto mėgėjų, tačiau jo galvoje jau sukasi naujos idėjos. „Norėčiau padaryti tortą, į kurį būtų galima užeiti, kaip į mažą namelį. Pasėdėti, pagyventi jame bent kelias minutes, o paskui suvalgyti“, – sako tortų kepėjas.

Visas tortų kepėjo pasakojimas – vaizdo įraše

Labas rytas, Lietuva I d. Nors už lango ruduo ir žiema vis dar delsia, specialistai spėja: neįpusėjęs gripo sezonas bus itin aršus