Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.28 09:54

Ką Lietuvoje aplankyti kitais metais ir kur būtina spėti šį savaitgalį

Itin didelio susidomėjimo gruodį sulaukė kelionės pagal advento kalendorių, kuriose netruko įvairių pramogų ir net gastronominių staigmenų – apelsinų sriubos. Kiti metai kelionių mėgėjams siūlys daugiau vandens pramogų, o didžiuosiuose miestuose duris atvers pasaulyje žinomų tinklų prabangūs viešbučiai.

Nacionalinė Lietuvos turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ tautiečiams visą gruodį siūlė keliauti po advento kalendorių ir geriau pažinti mūsų kraštą. „Keliauk Lietuvoje“ turinio projektų vadovė Gerda Butkuvienė LRT RADIJUI sako, kad advento kelionių kalendorius pasiteisino su kaupu.

Pašnekovė tikina, kad jau vien svetainės ir socialinių tinklų lankomumas rodo, kad susidomėjimas tokiomis kelionėmis buvo ne tūkstančiais, ar dešimtimis jų, o šimtais tūkstančių!

„Labai nemažai adventinių pramogų truks iki pat trijų karalių – sausio šeštosios, – sako G. Butkuvienė. – Tai ir besmegenio kiemas Rokiškio rajone, ir švytinčių dinozaurų šalis Klaipėdos rajone. Žiemamobiliu Birštone galima pasivažinėti iki naujųjų metų. Nuostabiai pasipuošęs Raudondvaris, kuriame ir ledo čiuožykla veikia“.

Ypatingo susidomėjimo, pasak G. Butkuvienės, susilaukė apšviestas Ukmergės piliakalnis bei Kinijos žibintų festivalis Pakruojo dvare. „Nors orai visą gruodį mūsų nelepino ir žiemos nepriminė, tačiau vis tik šviesos terapija padarė savo – žmonės plūdo į Šiaurės Lietuvą pasigrožėti įvairiomis spalvomis apšviestų skulptūrų“, – tikina „Keliauk Lietuvoje“ atstovė.

Pašnekovė ragina suskubti šį savaitgalį paskutinį kartą sudalyvauti Kalėdų fabrike Trakuose. O Klaipėdos delfinariume šį savaitgalį paskutinį kartą su žuvimis baseinuose plaukios ir pats Kalėdų senelis. Dar du savaitgalius, iki sausio šeštosios, Raudondvaryje galima užsisakyti apelsinų sriubos degustaciją kartu su grafais.

Žvelgiant į kitų metų turizmo perspektyvas, G. Butkuvienė pastebi, kad Lietuvoje daugėja penkių žvaigždučių viešbučių. „Pasaulinių tinklų prabangūs viešbučiai atsidarys Vilniuje ir Kaune, – sako pašnekovė. – Tačiau atsiras ir kitų nakvynės vietų: plėsis Drevernos kempingas, kai kurios kaimo sodybos atidarys mažučius butikinius viešbučius. Džiaugiamės, kad lietuviai vis daugiau keliauja ir lieka kažkur nakvoti, neskuba grįžti namo“.

Druskininkai nesiliauja stebinę. Pietų Lietuvos kurorte bus atidarytas miego SPA – vienintelis visoje Šiaurės Europoje. Jis bus skirtas žmonėms, turintiems miego sutrikimą.

Lietuviai išprotėję dėl apžvalgos bokštų. Birštono bokštą greitu metu gali nukonkuruoti naujasis Rusnėje. Iki šių metų pabaigos jis turėtų būti baigtas pastatyti unikalioje vietoje, prie Atmatos upės žiočių. Nuo trikampio formos apžvalgos bokšto atsivers vaizdai ne tik į Kuršių marias, bet net Ventės paukščių žiedavimo stotį.

Seimas kitus metus dedikavo Čijunei Sugiharai. Šiam Kaune dirbusiam Japonijos diplomatui atminti bus suorganizuota daugybė renginių. Vyks tradicinė Sugiharos savaitė bei atidengtas naujas paminklas jam Kaune.

Raseinių savivaldybė žada, kad jau nuo kitų metų rudens turistams bus atviras aukščiausias ir ilgiausias Lietuvoje Lyduvėnų tiltas. Kadaise čia stovėjęs didžiausias medinis tiltas visoje Europoje. Tiltas iki šiol naudojamas – per dieną pravažiuoja šeši traukiniai.

Taip pat plėtosis vandens turizmas. Bus atidaryta atnaujinta Nidos prieplauka, su vieta žymiajai „Raketai“, kuri turistus plukdys legendiniu maršrutu „Kaunas-Nida“. „Taip pat ketinama atidaryti prieplauką Drevernoje, – džiaugiasi G. Butkuvienė – Turistai turės daug galimybių keliauti vandeniu Lietuvoje“.

Plačiau apie tai LRT RADIJO laidos "Ryto garsai" įraše nuo 01:18:30

Parengė Vismantas Žuklevičius.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi