Gyvenimas

2020.01.01 20:23

Netikėčiausi gyvenimo tonai ir pustoniai: visos 12 „Spalvos“ laidų – vienoje vietoje

LRT.lt2020.01.01 20:23

Nuo gėjų tėčių iki Dalios ibelhauptaitės, vyrų su suknelėmis bei kelionių automobiliu per Ameriką. Kviečiame prisiminti visas dvylika laidų „Spalvos“.

1. „Gėjai tėčiai“

„BBC“ žurnalistas Dave pasakoja apie surogaciją ir jo bei jo vyro kelią į tėvystę. Estas Janno ir jo vaikinas belgas Matthias lygina visuomenės tolerantiškumą Londone ir Estijoje.

Spalvos. Gėjai tėčiai

2. Laida „Trys herojai“

Trys charizmatiški portretai: Karolis Jachimavičius, Marius Stavaris, Eimantas Gudas.

Spalvos. Trys herojai

3. „Dovydas grįžta namo“

Anglijoje didžiąją gyvenimo dalį gyvenantis lietuvis Dovydas jaučiasi naujo amžiaus emigrantu. Laidoje stebim jauno menininko vargus gyvenant sudėtingame ir brangiame mieste bei apsisprendimą nepaisyti kalbos barjero bei grįžti gyventi į gimtąjį Kauną.

Spalvos. Dovydas grįžta namo

4. „Didžėjė vertėja Eglė“

Meksike gyvenanti Eglė dienomis dirba vertėja iš ispanų kalbos, o naktimis didžėjauja naktiniuose klubuose. Šioje laidoje ji pasakoja apie vaikystę Venesueloje, nepritapimą Justiniškėse bei kodėl žmonėms reiktų daugiau skaityti knygų.

Spalvos. Didžėjė-vertėja Eglė: būdama ketverių, ispanų kalbą išmokau per 2 mėnesius, o kalbėti pradėjau vienerių

5. „Kitokia karo žurnalistika“

Apie aistrą konfliktams pasakoja jaunas karo žurnalistas Jake Hanrahan, kuris per savo karjerą "Vice" apkeliavo daugybę karštųjų taškų, sėdėjo Turkijos kalėjime bei šiandien kuria savo nepriklausomą kanalą „Popular Front“.

Spalvos. Buvęs „Vice“ karo žurnalistas Jake Hanrahanas: nuo kalėjimo Turkijoje iki nepriklausomo kanalo

6. „Justė ir Miestas“

Justė yra Lietuvos kultūros atašė Didžiojoje Britanijoje. Nors darbas reikalauja nemažai formalumo, ji savo rolę atlieka be galo žaismingai. Laidoje sužinosite, kaip paauglystės aistra 90-ųjų diskotekoms ją suvedė su šiuolaikiniu menu:

Spalvos. Kultūros atašė Justė: matau daug vyresnių moterų, kurios gyvena aktyvų gyvenimą ir nėra sukūrusios šeimų – tai visiškai normalu

7. „Dregas“ kam per penkiasdešimt“ arba „Vyrai su suknelėmis“

Laida apie Mike ir John – dvi „drego“ karalienes iš Londono, kurios savo spindinčią karjerą pradėjo nebe pirmoje jaunystėje.

Spalvos. „Dregas“ kam per penkiasdešimt: niekada negalvojau, kad tuo užsiimsiu

8. „Neregėta Dalia“

Dalios Ibelhauptaitės gyvenimo Londone užkulisiai. Herojaus portretas, kokio nematome kitose gyvenimo būdo laidose. Nauja karjera Los Andžele dirbant drauge su jos temperamentingu vyru Dexteriu bei prisiminimai apie sunkią jaunystę Maskvoje.

Spalvos. Dalia Ibelhauptaitė: kitame gyvenime suvalgysiu visus desertus, dėl kurių dabar save graužiu

9. „Poliamorija “

Laida apie etinę poliamoriją, kai grupė suaugusių žmonių susitaria susitikinėti su daugiau nei vienu partneriu ir tą darydami siekia visiško skaidrumo ir vienas kito palaikymo.

Spalvos. Poros – apie sąžiningumą, susitikinėjant su daugiau nei vienu partneriu

10. „Londono senjorai“. Vyriausios kartos lietuviai emigrantai, kurie praleido Didžiojoje Britanijoje septyniasdešimt bei keturiasdešimt metų. Semas Josmanas – „BBC“ žurnalistas bei teisininkai Kastytis ir Celia Baubliai.

Spalvos. Vyriausios kartos emigrantai: BBC laidų vedėjas su dvidešimties milijonų auditorija savo linkėjimus siųsdavo draugams iš „Neringos“ laikų

11. „Lina gyvena džiunglėse Los Andžele “

Režisierės Linos Pliop Lytės dienoraštis jos kelionių po Ameriką ir Europą metu. Pasakojimai apie „Burning Man“, meilę gamtai, polėkis gyvenimui kelyje ir santykis su Lietuvoje likusiais tėvais.

Spalvos. Kambarį džiunglėse turinti filmų kūrėja Lina Pliop-Lytė: man nereikia namo, kad jausčiausi namuose

12. „Gyvenimas laivuose Londone“

Kalbiname trijų laivų savininkus, kurie pasirinko alternatyvų būstą ir gyvena laivuose Londone. Buvę skvoteriai taip sugeba ne tik jaustis arti gamtos, bet ir susitaupo didžiules sumas pinigų. Apie techninius buities iššūkius, vandens romantiką ir laivų kaimelius paskutinėje šio sezono laidoje.

Spalvos. Londono lietuviai taupo pinigus gyvendami laivuose: žmonės moka milijonus, kad matytų tokius vaizdus kaip mes
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt