Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.26 18:54

Biblioteka siūlo vaikams skaityti kartu su šunimis – padeda atsipalaiduoti ir pamilti knygas

Kauno Vinco Kudirkos biblioteka mažiesiems lankytojams rengia skaitymus su šunimis. Jie geri klausytojai – netaiso ir nepertraukia mažųjų skaitytojų, o vaikai, tikimasi, per tokius užsiėmimus atsipalaiduos ir pamils knygą.

Prie Berno zenenhundo Esto įsitaisiusiam šešiamečiui Tumui pasakojimų netrūksta.

Kad Estas gali padėti žmonėms, jo vedlys pastebėjo kai šuniui buvo 8 mėnesiai. Neagresyvus augintinis po specialaus paruošimo, tapo terapiniu šunimi. Jis lanko ligonius, senelius, kalinius, o nuo šiol vaikų klausysis bibliotekoje.

Tikimasi, kad mažieji, skaitydami su šunimi, pamils knygą, taps drąsesni ir labiau pasitikintys savimi.„Labai patinka skaityti, aš greitai galiu išmokti skaityti. – Ir kokias tu knygas skaitai? – Apie dinozaurus, apie mašinas ir apie laivus“, – pasakoja vienas vaikas.

Žinios. Kauno Vinco Kudirkos bibliotekoje mažieji lankytojai skaito knygas su šunimis

Šuns vedlys stebi, ar jo augintinis nepavargo. Sako, jei vaikai Esto iš pradžių ir kiek prisibijo, tai po kelių užsiėmimų susidraugauja.

„Nedalyvauja tėvai, nedalyvauja bibliotekos darbuotojai, kad vaikas pats galėtų perteikti savo emocijas šuniui, kad nebūtų kas jį taiso, kas jį reguliuoja. Mes čia nemokinam jo skaityti, jis turi atsipalaiduoti“, – sako šuns vedlys Gintaras Mickevičius.

Kauno Vinco Kudirkos bibliotekoje mažieji yra aktyvūs skaitytojai. Per metus paiimama skaityti apie 300 tūkst. vaikiškų knygų. Populiariausios pasakos ir enciklopedijos.

„Bibliotekininkės bendrauja, bendradarbiauja tiek su mokyklomis, tiek su darželiais, kviečiasi vaikus, skaito jiems, vykdo įvairias edukacijas ir matom, kad po to vaikai ateina, atsiveda vaikus į biblioteką“, – teigia V. Kudrikos bibliotekos vadybininkė Monika Straupytė.

Bibliotekoje skaitymus su šunimi planuojama rengti ir senjorams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi