Gyvenimas

2019.12.26 20:45

Pripetė pirmą kartą po Černobylio tragedijos papuošė miesto eglę

LRT.lt2019.12.26 20:45

Pripetė šiais metais pirmą kartą po Černobylio tragedijos, įvykusios 1986 metais, papuošė miesto eglę, praneša TASS.

Kaip matyti iš nuotraukų socialiniuose tinkuose, ant eglutės atsidūrė ne kalėdiniai žaisliukai, o atominį miestą primenančios nuotraukos, taip pat radiaciją žymintys ženklai.

Kalėdų eglutė papuošta miesto centre, priešais Energetikos rūmus, ją papuošė kelionių kompanijų atstovai, buvę miesto gyventojai.

LRT.lt primena, kad 1986-ųjų balandžio 26-ąją įvykus sprogimui ketvirtajame elektrinės reaktoriaus branduolyje į aplinka pateko apytikriai 400 kartus daugiau radioaktyviųjų dalelių nei tuomet, kai Hirošimą suniokojo atominė bomba „Mažylis“. Tragedijos mastai tebeskaičiuojami. Jungtinių Tautų duomenimis, tik 50 mirčių yra tiesiogiai susiję su avarija ir jos likvidavimu, dar 4000 žmonių mirė nuo negalavimų, sukeltų didelės dozės spinduliuotės.

Tačiau esama tyrimų, teigiančių, kad radiacijos aukomis per 20 metų po avarijos tapo 200 tūkst. žmonių, ir neabejotina, kad tai išlieka didžiausia technogenine katastrofa istorijoje, iš kurios mokslininkai dar mokysis ateityje.

Viso pasaulio gyventojai į šios tragedijos istoriją labiausiai atkreipė dėmesį po HBO televizijos serialo „Černobylis“, susižėrusio daugybę skirtingų apdovanojimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.