Gyvenimas

2019.12.25 16:00

Iš mažojo Teodoro šeimos – itin džiugios naujienos: auglys atsitraukia

LRT.lt2019.12.25 16:00

Mažojo Teodoro, kurio istoriją ir kovą su smegenų augliu sekė visa Lietuva, artimieji pasidalino džiugiomis žiniomis – vėžys po truputį atsitraukia.

„Skubame dalintis geromis naujienomis is mūsų kovotojo fronto. Praeita savaitė buvo gausi įvykių – teko apsilankyti pas keletą gydytojų, o taip pat atlaikyti ir porą Kalėdinių švenčių“, – socialinėje paskyroje rašo mažylio tėtis.

Anot jo, žinios iš visų medicininių vizitų yra geros.

„Recidyvo nesimato, o ir didelė tuštuma, atsiradusi iš pailgųjų smegenų pašalinus auglį, po truputėli mąžta, kas, anot profesorės Puget, yra puikios naujienos. Dabar sekantis MRI yra numatytas gegužę ir tada, jei viskas gerai, toliau tyrimai bus daromi kas 6 mėnesius“, – su istoriją sekančiais žmonėmis naujausiomis medikų žiniomis dalinasi Teodoro tėtis.

Pasak tėčio Lauryno, kitas susitikimas buvo su ortopedu, kuris įvertino Teodoro kaklo būklę, ir čia, atrodo, naujienos taip pat neblogos.

„Jo skoliozė yra sutvarkyta, ar beveik sutvarkyta, mažas galvos pakrypimas į kairį šoną kartais yra stebimas, bet anot prof. Wicart, idealiai tiesus stuburas neegzistuoja ir klausimas kur yra norma, o kur prasideda defektas – filosofinis“, – kito specialisto išvadomis pasidalino Teodoro tėtis.

Su augliu kovojančio Teodoro medikai, atsakingi už vaiko reabilitaciją, taip pat pasidžiaugė gerais tyrimų rezultatais.

„Anot jų, Teodoro progresas yra puikus, ir koordinacijos, ir smulkiųjų judesių problemos, kurios prieš pusmetį dar buvo gana ryškios, šiuo metu yra smarkiai sumažėję ir toliau mažėja. Ties tuo dar bus dirbama, bet jau dabar pasiekti rezultatai yra labai geri“, – džiaugiasi tėtis.

Ketvirtas susitikimas praėjusią savaitę buvo su Teodoro mokytoja ir čia, tėčio teigimu, ypatingai yra kuo džiaugtis.

„Akademiniai jo pasiekimai yra puikūs. Teodoras jau moka ir skaityti, ir skaičiuoti, puikiai dėsto mintis bent dvejomis kalbomis, labai gerai dainuoja ir tikrai neblogai piešia ir rašo didžiosiomis raidėmis“, – rašo mažojo kovotojo tėtis, čia pat pridurdamas, jog dar vienas svarbus išbandymas Teodoro laukia po keleto dienų.

Tiesa, tas išbandymas bus vienas maloniausių – tai gimtadienio šventimas.

„Na ir dar vienas dalykas – po 6 dienų Teodorui sueina 4 metai, su kuo jį jau avansu galima pasveikinti. Valio!!! Ačiū visiems už linkėjimus, sveikinimus ir nepaliaujantį palaikymą, kuris mums yra labai svarbus“, – įrašą socialinėje erdvėje padėka užbaigia Teodoro tėtis.

LRT.lt primena, kad mažasis Teodoras jau keletą metų kovoja su sunkiu išbandymu – smegenų augliu.

Vaikui 2017 metais gydytojai rado didelį auglį, kuris nustebino ir medikus.

„Tokį didelį, kad jie nesupranta, kaip vaikas gali judėti, kalbėti ir žaisti, ir atrodyti taip, kaip ir kiti vaikai. Bet jis gali. Tai Teodoro stebuklas. Mes norime jam padovanoti dar vieną stebuklą – galimybę užaugti. Iš tikrųjų tas stebuklas – tai mokslas, pažangiausi gydymo metodai Prancūzijoje, Šveicarijoje arba JAV. Gydomas Lietuvoje konvenciniais metodais jis galbūt sulauks ketverių", – tuomet rašė Teodoro tėtis.

O Lietuva ne tik atidžiai sekė šią istoriją, mažojo Teodoro kovą su sunkia liga, bet ir aktyviai padėjo šeimai.

Į pagalbą įsitraukė visuomenininkai, žinomi žmonės, muzikos atlikėjai surengė paramos koncertą, kurio metu surinktos lėšos buvo skirtos mažylio gydymui užsienyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.