Gyvenimas

2019.12.24 19:17

Kalėdų Senelio kelionė: svarbu ne dovanos, o tikėjimas

Prasideda Kalėdų Senelio kelionė aplink pasaulį. Jau artimiausiomis valandomis galite sulaukti jaukumo ir šilumos Iš Arkties sniegynų ir, tikriausiai, vienos kitos dovanėlės. Sunkiausias darbas – ne aplankyti kiekvienus namus, o nuspręsti, kas ir ko vertas.

Būna dienų, kai svarbiausius viso pasaulio sprendimus tenka priimti pačiam. Bet Kalėdų Senelis nuo neatmenamų laikų prie to pripratęs. Mažoje, paprastoje trobelėje tarp bekraščių sniegų jis visus metus rengiasi šiam vakarui.

Žinios. Kalėdų laukimas – ir Šventojoje Žemėje: piligrimai iš viso pasaulio susirinko į Betliejų

Atskirti, kas iš tiesų buvo geras, o kas tik apsimetė. Kas mylėjo artimą, o kas tik padlaižiavo, piktų kėslų vedamas. Nustatyti, kas rėžė tiesą į akis, o kas tik norėjo įskaudinti. Kieno melas buvo šventas, o kieno – šlykštus. Suprasti, kas klydo iš nežinojimo, o kas – tyčia nukreipė į klystkelius. Kas vedė paskui save autoritetu ir išmanymu, o kas – tuštybe ir pigiais triukais.

Į šitą pasaulį, kur sparčiai kaista kivirčai, orai ir nuoskaudos, kur tai, kas buvo tikra dešimtmečius ir šimtmečius, staiga apgaubta nežinios ūkanų, jis veža kiekvienam savo.

Kai kam – šilumos, kurios pakaks net ir be didelių dovanų. Kitiems – šalčio, net gavus brangiausių brangenybių. Dar kitiems, pagal šių vietų tradiciją, džiovintų beržo rykščių išsiperti, kad atgautų pagarbą taikai, ramybei ir aplinkiniams.

Tiems kas tiki, jis veža dar daugiau tikėjimo. Kas jau kas, o jis žino, kaip gyventi ilgai ir laimingai, net kai tavimi daugelis netiki. Ir kaip spręsti, kad niekas nesuabejotų, kad nusprendei teisingai.