Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.20 14:21

Gamta ir toliau pokštauja – sprogsta kačiukai, galvas kelia snieguolės

Likus kelioms dienoms iki švenčių galime pasidžiaugti ne tik pražydusiomis žibutėmis, bet ir kačiukais aplimpančiomis karklų šakelėmis. O jei atidžiau apsidairysite savo darželiuose, gali būti, kad pamatysite ir daugiau žydinčių augalų, portalui LRT.lt sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Dar ketvirtadienį portalas LRT.lt rašė apie gamtos išdaigas, kai likus vos kelioms dienoms iki švenčių, vietoje sniego pražydo žibutės. Po naujiena apie žibutes LRT feisbuko paskyros sekėjai ir portalo skaitytojai suskubo dalytis ir sprogstančių karklo šakelių, daugelio vadinamų, tiesiog kačiukais, bei kitų augalų nuotraukomis.

„Taip į dabartines gamtines sąlygas reaguoja nemažai augalų rūšių, ypač tų, kurios paprastai pražįsta ankstyvą pavasarį, kaip pavyzdžiui, žibuoklės. Atidžiau pasižvalgius, ko gero, pamatytumėte ir darželiuose galvas keliančias snieguoles ar žydėti bandančias svogūnines darželių gėles – narcizus, hiacintus.

Žinoma, bepradedančioms žydėti darželių gėlėms atkeliavę šalčiai tikriausiai padarytų nemenkos žalos, o natūralioje aplinkoje, miškuose ar laukuose, augantys augalai tokiems šalčiams yra labiau pasiruošę. Tarkime, tokiu metų laiku žibuoklių žiedai nėra iškilę virš lapų, žiedkočiai ganėtinai trumpi ir lenkti, tai augalui padeda nesušalti“, – pasakoja S. Paltanavičius.

Jo teigimu, ne tik gėlės reaguoja į neįprastai gruodžiui šiltus orus. „Šią savaitę Ventės rage pagautos ir sužieduotos keturios pilkosios pečelindos, kurios yra vabzdžius lesantys vasaros paukščiai.

Tiesiog gamtos sąlygos tokios, kad tų paukštelių niekas neišginė į šiltuosius kraštus. Jei būtų bent jau pasnigę, šie paukšteliai būtų pasitraukę. Su Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojais netgi juokavome, kad trūksta tik kregždžių“, – šypsosi jis.

Be to, gamtininkas pasakoja, kad šią savaitę buvo miške, o ten ir grybiniai ar miškiniai uodai dar ganėtinai aktyvūs. „Dėl tokių orų pastaruoju metu gamtoje vyrauja šiokia tokia suirutė“, – pastebi S. Paltanavičius.

Taip pat skaitykite

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi