Gyvenimas

2020.01.01 21:24

Mityba ir sveikas žarnynas – to paties medžio vaisiai: Unikauskas pasidalijo naudingų produktų sąrašu

Alfo Ivanausko patiekalų receptai
LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.01.01 21:24

Imbieras – produktas Nr. 1 sveikam žarnynui, tačiau itin naudinga vartoti ir pipirmėtes, ir kardamoną. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas teigia, kad ir kai kurie vaisiai itin teigiamai veikia žarnyną, tačiau yra situacijų, kai dėl žarnyno sveikatos vaisių kuriam laikui reikėtų ir visai atsisakyti.

Mityba, sveikas žarnynas ir sveikata yra to paties medžio vaisiai, būtent dėl to, jeigu jums nuolat pučia pilvą, skundžiatės vidurių užkietėjimu, jei jus kankina refliuksas, A. Unikauskas turi naudingų patarimų, kurių maisto produktų turėtumėte valgyti kuo daugiau, o kurių – vengti, kad nesiskųstumėte pablogėjusia žarnyno būkle.

„Kai jūsų žarnynas serga, greičiausiai sirgs ir jūsų smegenys. Ir atvirkščiai: jeigu serga jūsų smegenys, greičiausiai pamažu susirgs ir jūsų žarnynas. Tai yra vienas iš pavyzdžių, kaip mūsų kūne viskas susiję. Kūnas nėra mašina – tai sudėtingas biologinis organizmas“, – pabrėžia profesorius.

Niekas nebesiginčija, kad mūsų žarnyno, virškinimo sistemos sveikata nepaprastai svarbi visai mūsų savijautai, įskaitant mūsų mintis. A. Unikauskas pažymi, kad sunkiais atvejais, pavyzdžiui, kai nuolat būna užkietėję viduriai, storojoje žarnoje gali susikaupti iki 30 kilogramų išmatų, tad tinkamai maitintis, kaip ir reguliariai tuštintis, yra nepaprastai svarbu.

Ką valgyti žmonėms, besiskundžiantiems virškinimo sutrikimais? Daktaras Unikauskas pateikia produktų sąrašą sveikam žarnynui.

1. Sultinys

Tai gali būti kaulų, vištienos, jautienos, žuvies sultinys. Sultinyje yra gausu kolageno, kuris itin svarbus norint, kad žarnyno gleivinė būtų sveika ir galėtų tinkamai pasisavinti maistines medžiagas.

Dėl maistinių medžiagų žolelės yra labai galingos. Be imbiero, nepamirškite pipirmėtės – ji ramina virškinimo sistemą, o trečią vietą tarp geriausių prieskonių žarnynui užima kardamonas.

Kaip teigia medikas, žarnyno vidus yra tarsi pamušalas. Ten daug kolageno, padedančio išlaikyti tinkamą žarnų gleivinės struktūrą. Jeigu kolageno trūksta, struktūra tampa nevientisa, tokia gleivinė nebegeba pasisavinti maistinių medžiagų.

„Įsivaizduokite, kad mes turime nelabai gražią žarnos sienelę. Sultinys tą sienelę atstato, struktūra išsilygina, žarnynas vėl pasiruošęs priimti maistines medžiagas“, – pasakoja profesorius.

Maža to, sultinius lengva virškinti, nes organizmui nereikia šio maisto per daug skaidyti. Sultinyje gausu aminorūgščių, pavyzdžiui, kaulų sultinyje yra prolino, glicino, hidroksiprolino, gliukozamino – būtent šios medžiagos gydo žarnyno gleivinę.

2. Probiotikų turintys produktai

Probiotikų turintis maistas išstumia blogąsias bakterijas. Natūralus jogurtas – tai probiotikų, t. y. gerųjų bakterijų, šaltinis. Taip pat A. Unikauskas ragina nepamiršti raugintų daržovių.

3. Kokosų aliejus

Šis produktas – riebalų šaltinis. Tokius riebalus jūsų organizmas lengvai sudegina, be to, iš šių riebalų organizmas energijos gauna greitai – vietoje saldainių galima vartoti tiesiog kokosų aliejų.

„Patariu pakeisti įprastą aliejų į kokosų ir kepti maistą ant jo. Noriu pabrėžti, kad visi kokosų produktai turi antimikrobinių savybių, kurios naudingos žarnynui“, – sako profesorius.

Klauskite daktaro. Maištaujantis žarnynas ir skaudančio pilvo bėdos – ne tik streso, bet ir nekokybiškos mitybos pasekmė

4. Vaistažolės ir prieskoniai

Imbieras – prieskonis Nr. 1 gydant žarnyną, bet iš tiesų daugelis vaistažolių ir prieskonių yra svarbūs gerai žarnyno sveikatai palaikyti, teigia daktaras.

„Dėl maistinių medžiagų žolelės yra labai galingos. Be imbiero, nepamirškite pipirmėtės – ji ramina virškinimo sistemą, o trečią vietą tarp geriausių prieskonių žarnynui užima kardamonas – šiek tiek jo įberkite į kavą ar kokteilį. Taip pat nepamirškite šakninių daržovių, tokių kaip pankolis“, – vardija A. Unikauskas.

5. Mėsa ir žuvis

Lašišoje gausu omega-3 riebalų rūgščių ir baltymų, tačiau visa mėsa ir žuvis yra naudinga geram virškinimui. Tą būtina turėti mintyje, pažymi laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas.

Niekas nenuginčys, kad žaliose daržovėse gausu maistinių medžiagų, tačiau jas sunku virškinti, todėl geriausia rinktis keptas, troškintas, garintas daržoves.

6. Vaisiai ir uogos

Vaisiai ir uogos gali padėti palaikyti žarnyną sveiką, tačiau labai svarbu išsirinkti tinkamus produktus. Pavyzdžiui, kriaušės ir mėlynės yra lengviausiai virškinamos. Mėlynės, kaip teigia gydytojas, apskritai yra nuostabios uogos, nes jose ypač gausu skaidulų ir antioksidantų.

7. Termiškai apdorotos daržovės

Dar vienas puikus pasirinkimas siekiant palaikyti žarnyną sveiką – virtos daržovės. Jeigu turite virškinimo problemų, pasak mediko, žalios daržovės gali ir nebūti pats geriausias pasirinkimas.

„Niekas nenuginčys, kad žaliose daržovėse gausu maistinių medžiagų, tačiau jas sunku virškinti, todėl geriausia rinktis keptas, troškintas, garintas daržoves. Viena galingiausių daržovių žarnyno sveikatai yra moliūgas. Taip pat galite rinktis smidrus, brokolius, žiedinius kopūstas ar špinatus“, – pataria jis.

Kai kurių produktų sunegalavus žarnynui reikėtų atsisakyti:

– pieno produktų,

– grūdų,

– cukraus,

– hidrintų riebalų: rafinuotų aliejų, margarinų, įvairių kepinių iš parduotuvės.

Be to, užkietėjus viduriams naudinga kuriam laikui atsisakyti ir skaidulų. „Yra sakoma, kad užkietėjus viduriams reikia valgyti daugiau skaidulų, bet ne vienas žmogus yra susidūręs su situacija, kad pradėjus vartoti daugiau skaidulų pasidaro dar blogiau. Keliolikai dienų, jeigu reikia – ir dar ilgesniam laikui, reikėtų visiškai iš mitybos išimti skaidulas, vartoti baltymus ir riebalus“, – pataria A. Unikauskas.

Laidoje virtuvės šefas Alfas Ivanauskas parodė, kaip pasigaminti gardžių patiekalų sveikam žarnynui: vištienos sultinį, raugintų obuolių, azijietiškas salotas su imbieriniu užpilu, moliūgų ir žiedinių kopūstų košę.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Klauskite daktaro. Maištaujantis žarnynas ir skaudančio pilvo bėdos – ne tik streso, bet ir nekokybiškos mitybos pasekmė