Gyvenimas

2019.12.16 15:43

Veiklą pradėjo neįprastas klubas, prisistato išlaisvėjusių žmonių šviesių patirčių banku

LRT.lt 2019.12.16 15:43

Visi žmonės turi mažesnių ar didesnių priklausomybių, tik vienos jų yra gana neutralios, o kitos – destruktyvios. Pastarąsias reikia pašalinti iš savo gyvenimo, kad būtų galima gyventi pozityvų gyvenimą, realizuotis ir duoti naudos visuomenei. Tuo įsitikinęs socialinio projekto „Sober mind“ įkūrėjas, blaivios mąstysenos treneris, lektorius Artūras Bakanovas, įkūręs išlaisvėjusių ir dar kokybiškesnio gyvenimo siekiančių žmonių klubą.

A. Bakanovas, taikydamas savo sukurtus metodus, padeda žmonėms išsilaisvinti iš liguistų potraukių, atpažinti ir pašalinti įvairius asmenybės augimą stabdančius mąstymo šablonus, ribojančius įpročius. „Sober mind“ veiklai su laiku subūrus tvirtą bendraminčių grupę, A. Bakanovas nusprendė įkurti ją vienysiantį klubą. „Sober club“ steigiamasis susitikimas įvyko gruodžio 7 dieną. Klubas bus ir toliau atviras norintiems prisijungti panašios mąstysenos žmonėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Daugelis žmonių, tarp jų ir aš, esame turėję kažkokių liguistų įpročių, kurie gyvenime smukdė žemyn. Tačiau neturime ties tuo strigti, skaičiuoti dienų, tarkime, nuo paskutinio alkoholio lašo, ar nuolat prisiminti slogių praeities įvykių. Tai – mūsų istorija, mūsų išmoktos pamokos ir patirtys, iš kurių galime pasiimti pačius geriausius dalykus. Skleisti žinią apie tokį požiūrį ir susibūrėme“, – sakė klubo įkūrėjas.

A. Bakanovo teigimu, klubas bus tarsi išlaisvėjusių ir kokybišką gyvenimą kuriančių žmonių šviesių patirčių bankas. „Labai svarbu pakeisti savo požiūrį į praeitį kaip į patirtį. Tada prasideda tikrasis augimas“, – sakė A. Bakanovas.

Tuo pačiu, pasak klubo įkūrėjo, klubas gali tapti ir naujų sėkmės istorijų kalve. „Įkvėpti kitus ir padėti eiti sąmoningumo keliu – viena iš mūsų klubo narių misijų. Patys atradę būdus, kaip kurti visaverčius, kokybiškus gyvenimus, šia patirtimi galime pasidalyti ir su kitais“, – teigė A. Bakanovas.

Psichiatras Jaunius Urbutis klubo atidarymo renginyje sakė, jog iš destruktyvių įpročių išsivaduoti norintys žmonės dažnai tikisi ir įsivaizduoja, kad yra stebuklinga piliulė, kuri išsprendžia visas problemas.

„Tai būtų nebent kalio cianido piliulė. Ji tai tikrai visas problemas iš karto išsprendžia. Bet realybėje visada reikia daug darbo su savimi. Pradėjus eiti šiuo keliu, paprastai perinami trys etapai: noras išgelbėti visą pasaulį, nusivylimas, kai susiduriama su sunkumais, ir galiausiai ateinantis realizmas, pastovumas“, – pasakojo J. Urbutis.

Jis pabrėžė, jog žmogus neturi tikėtis, kad atsisakius neigiamai veikiančių potraukių gyvenimas mistiškai taps nesibaigiančia sėkmės istorija. „Atsikratę žalingų įpročių, išliekame žmonėmis – taigi kartais ir kenčiame, ir būname pavargę, ir blogos nuotaikos ir t.t. Tačiau pats gyvenimas jau būna visai kitos kokybės“, – sakė psichiatras.

Muzikantas, keliautojas, vasaros festivalio „Debesų pieva“ autorius Kęstutis Kaupas pasakojo, jog kelią į sąmoningą gyvenimo būdą pradėjo, kai pradėjo klausti savęs, kokios yra svaiginimosi priežastys, kam jis tai daro.

„Kiekvienos priklausomybės šaknyse yra kažkokie poreikiai. Tai priklausomybė būti laimingam. Žmonės nori būti drauge, bendrauti, šnekėtis. Tačiau tik atsikratę narkotikų ar alkoholio jie tampa savimi. Žmonės gali šokti, dainuoti, linksmintis, rinktis į festivalius blaivūs. Jie gali būti apsvaigę nuo paties gyvenimo, o ne pilni toksiškų medžiagų.

Reikia išblaivėti ir nuo savo negatyvių minčių, įsitikinimų. Aukščiausias išblaivėjimas – tai žinojimas, kad gali pakeisti save, gyventi nekenkdamas nei sau, nei kitiems. Savo pavyzdžiu tapti tokiu, kuris paskatins keistis kitus“, – kalbėjo K. Kaupas, pridurdamas, kad didžiausias blaivaus gyvenimo laimėjimas – tai ramybė ir pasitenkinimas tuo, koks esi.

Tikimasi, kad „Sober club“ taps galinga ir šviesia išlaisvėjusių ir dar kokybiškesnio gyvenimo siekiančių žmonių bendruomene. Taip pat tai bus saugi vieta imti ir duoti: erdvė visapusiškai tobulėti patiems ir tiesti ranką siekiantiems išsilaisvinimo iš savo vidinių vergovių.

Klubo nariai į susitikimus, skirtus saviugdai, laisvos sąmonės ir šviesaus proto edukacijai, rinksis vieną kartą per mėnesį vis kitoje Lietuvos vietoje. Susitikimai bus sudaryti iš dviejų dalių: viena bus visuomenei atvira, nemokama kviestinio lektoriaus paskaita, antra – klubo narių uždaras susitikimas. Informacijos apie klubo veiklą ir galimybes prie jo prisijungti žmonės gali ieškoti „Sober mind“ ir „Sober club“ „Facebook“ paskyrose.

Kitas atviras klubo susitikimas vyks Kaune sausio 19 dieną, sekmadienį. Renginyje kviestiniai lektoriai skaitys saviugdos paskaitas.