Gyvenimas

2019.12.20 19:10

Universitetuose jau prigijusi kinų kalba populiarėja ir Lietuvos darželiuose

žiūrėkite vaizdo įrašą

„Kinams atrodo, kad visi europiečiai yra išoriškai labai panašūs ir pasiturintys, o mums atrodo, kad jų šalyje mums elementari logika nebeveikia“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako kinų kalbos ir kultūros dėstytoja Ieva Nagytė. Jos dėstoma kalba pastaruoju metu sparčiai populiarėja ir yra mokoma net Lietuvos darželiuose.

Pirmą kartą į Kiniją I. Nagytė išvyko būdama keturiolikos. Ji lankė ten kinų mediciną studijavusią seserį. Nors pirmasis įspūdis buvo nekoks ir daugiau čia sugrįžti neketino, Kinijoje pas sesę ji praleido tris vasaras, o vėliau buvo išvykusi studijuoti ir dirbti.

„Suprasti Kinijos gyventoją – atskiras mokslas, kuriam gyvenimo gali nepakakti. Logika, kuria remiamės mes, ten visiškai neveikia. Pavyzdžiui, mums neįmanoma suprasti, kodėl užsieniečiui paklausus kelio, kinas jį nurodys, net ir tiksliai nežinodamas krypties. Jie tiesiog nemoka pripažinti, kad kažko nežino“, – šypsosi ji.

Kalba, anot Ievos, yra būdas geriau pažinti ir suprasti šią kultūrą, juolab kad geriausia šios kalbos mokytis būtent gyvenant Kinijoje. „Todėl dauguma studentų po pirmų dviejų studijų metų dalyvauja mainų programoje ir išvyksta mokytis į Kiniją“, – paaiškina ji.

Kinų kalba sparčiai populiarėja. Lietuvoje jos galima mokytis ne tik universitete, dabar didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau yra darželių, kur mandarinų kalbos mokosi ir vaikai.

Tiesa, Kinijoje tiek dialektų, kad kartais susikalbėti negali net 100 km vienas nuo kito gyvenantys kinai.

Daugelis sako, kad kinai visi labai išoriškai panašūs. „Tačiau ir kinai mano, kad europiečiai tarpusavyje labai panašūs, kone vienodi. Be to, jie įsitikinę, kad visi Europos gyventojai puikiai kalba angliškai ir yra pasiturintys. Žinoma, pastaruoju metu Kinijoje gyvena nemažai vakariečių, tad šie įsitikinimai blėsta“, – sakė I. Nagytė.

Išsamiau – laidos įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Lietuvos vaikų raštingumą įrodo Loretos Vaicekauskienės surinkta vaikų rašinėlių kolekcija