Gyvenimas

2019.12.14 16:18

Sostinėje rinkosi šventiškai pasipuošę keturkojai – kvietė akcija „Parodyk augintiniui eglutę“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.14 16:18

Priešpaskutinį šeštadienį iki švenčių vilniečiai ir sostinės svečiai buvo kviečiami pagrindinę šalies eglę parodyti augintiniui ir drauge nusifotografuoti. Tiesa, viskas tuo nesibaigia – dar savaitę bus renkama parama gyvūnų prieglaudoms, o tai padaryti galima paspaudus „patinka“ po vaizdo įrašu socialiniame tinkle.

Įstaigos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ atstovė Aušrinė Stočkutė LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo, kad renginio „Parodyk augintiniui eglutę“ idėja kilo norint paremti beglobius gyvūnus.

„Vilniečiai ir miesto svečiai galėjo ateiti prie eglutės ir nusifotografuoti prie specialios akcijos instaliacijos. Užifksuotos renginio akimirkos, nuotraukos suguls į vieną vaizdo įrašą, kuris „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ feisbuko paskyroje atsiras jau gruodžio 16-ąją.

Labai raginame visus po šiuo įrašu spausti „patinka“ – patiktukas tinkle virs maisto porcija beglobiams gyvūnams. Taigi kiekvienas galime padaryti gerą darbą“, – sakė A. Stočkutė.

Beje, anot jos, šis ir kiti panašūs renginiai – dar viena proga praleisti daugiau laiko su keturkoju ir jį socializuoti. „Ketrukojus vadiname šeimos nariais, norime su jais praleisti daugiau laiko, kartu eiti į renginius, važinėti viešuoju transportu, leisti laiką mieste.

Todėl labai svarbu gyvūną socializuoti. Tačiau tai nereiškia, kad pakanka augintinį tik išvesti į lauką – ir augintiniai ir jų šeimininkai turi žinoti tam tikras taisykles, kaip elgtis su gyvūnų viešose vietose, kad ir jie, ir aplinkiniai jaustųsi gerai“, – kalbėjo pašnekovė.

Ji primena, kad padėti gyvūnams galime ir kitaip, pavyzdžiui, skirdami valandą per savaitę savanoriškam darbui – šunų prieglaudoms labai reikalinga pagalba buityje, tad kiekvienas gali prisidėti.

Akimirkos iš renginio „Parodyk augintiniui eglutę“ – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt