Gyvenimas

2019.12.14 14:40

40-mečiai mano, kad imtis sporto jau per vėlu, specialistai sako, kad tai idealus laikas pradėti

LRT.lt2019.12.14 14:40

Nesvarbu, kiek jums metų, sportas visuomet gali būti naudingas, o dar nepamirškite puikios savijautos po treniruotės, rašo „The Guardian“.

Tai, kad pastarojo visuomenės nuomonės tyrimo, kurio metu buvo apklausta 2 tūkst. JAV gyventojų, duomenimis daugelis mano, jog sulaukus 41 jau per vėlu pradėti sportuoti, ne juokais nustebintų Fauja Singhą. Bėgioti jis pradėjo būdamas 84, o pirmąjį maratoną įveikė 89. Po to jis nubėgo dar septynis maratonus, vieną jau po 100-ojo gimtadienio. Todėl jei jums tik 41 ir manote, kad jau esate per seni, galvokite iš naujo.

Bendrosios praktikos gydytojas ir knygos „Feel Better in 5“ autorius Ranganas Chatterjee sako, kad mankštintis, sulaukus 40 ar daugiau, itin svarbu. „Mankšta naudinga visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, – teigia jis. – Tačiau perkopę 30, po truputį imame netekti raumenų masės, o liesa raumenų masė – vienas pagrindinių ilgaamžiškumo garantų. Todėl mankšta, ypatingai jėgos pratimai, tampa kaip niekad svarbūs.“

Pagrindinė priežastis, kurią nurodė 41 ir vyresni žmonės, teisindamiesi, kodėl nesportuoja – laiko trūkumas. Žinau šitą jausmą. Man 45. Turiu darbą ir tris vaikus, tačiau reguliariai bėgioju, įskaitant ir 10 ultramaratonų per pastaruosius trejetą metų. Geriausias paros metas, kada galiu skirti laiko sportui – ankstyvas rytas. Tačiau ne taip lengva save nugalėti, kai tamsų žiemos rytą 6 valandą nuskamba žadintuvas.

Tokią akimirką svarbiausia susikoncentruoti į tą energijos antplūdį, kuris užplūsta pasportavus. Atsimenate? Sėdate prie sočių pusryčių jau trykšdami energija, tuo metu, kai kiti dar tik ritasi iš šiltų patalų.

Jei negalite prisiversti sportuoti, susiraskite bėgimo partnerį arba prisijunkite prie grupės. Tiek bėgiojant, tiek užsiimant joga ar žaidžiant futbolą kur kas lengviau išsikrapštyti iš namų, kai žinai, kad kažkas tavęs laukia.

Žmonės yra įpročio vergai, todėl įtraukite mankštą į savo dienotvarkę – kad ir kur ją įtarpuotumėte – nes taip bus lengviau prisiversti. Pažadame, kad tikrai nesigailėsite. Šimtais mokslinių tyrimų įrodyta, kad sportas pakelia nuotaiką, suteikia budrumo ir gyvenimo džiaugsmo, gerina atmintį ir bendrą fizinę būklę. O amžius tam neturi jokios įtakos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt