Nors gali skambėti egzotiškai, azijietiški patiekalai pagaminami greitai ir paprastai, sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson. Ji siūlo pasigaminti azijietišką patiekalą su krevetėmis, kuris patiks ne tik skubantiems, bet ir besistengiantiems maitintis sveikiau.
Nors pradžioje gali pasirodyti, jog azijietiškų patiekalų gamybai reikia krūvos skirtingų ir įmantrių ingredientų, B. Nicholson sako, kad vos pažvelgus į ant stalo išrikiuotus buteliukus ir prieskonius nusiraminsite. „Nors prireikia ištraukti vienokį ar kitokį buteliuką, pažvelgęs į ingredientus supranti, kad ant stalo – vos 2–3 rūšių produktai“, – sako kulinarė.
Tarp jų – mėgstamos daržovės, baltymų turintis produktas – mėsa, žuvis, arba, kaip šiuo atveju, krevetės, o garnyrui – angliavandeniai, kurių gausu ryžiuose, makaronuose ir bulvėse. Tiesa, pastarųjų azijiečių virtuvėje sutinkama retai.
Anot B. Nicholson, gero azijietiškų patiekalų skonio paslaptis – greitai paruoštas ir traškus maistas. Ji siūlo pabandyti pasigaminti naminę tailandietiško patiekalo „Pataj“ interpretaciją.

Keptoms krevetėms su daržovėmis reikės:
200 g krevečių
½ brokolio
1 saldžiosios paprikos
2 šaukštų kokosų aliejaus
1 šaukštelio kepintų sezamų aliejaus
1 aitriosios paprikos
2 skiltelių česnako
100 g ryžių makaronų
4–5 šaukštų sojų padažo
2 šaukštų ryžių arba obuolių acto
1-2 šaukštų agavų arba klevų sirupo
saujos sūdytų kepintų žemės riešutų
sezamų sėklų
druskos
Gaminimo būdas – įraše