Gyvenimas

2019.12.12 15:27

Šiaulių rajone lankytojus vilioja tūkstančiais lempučių išpuoštos sodybos

LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.12 15:27

Keli Šiaulių rajono gyventojai bando nustebinti sumanymais ir tūkstančiais lempučių puošia savo namus bei kiemus. Iš toli šviečiantys namai jau ne vienerius metus patenka į prieš Kalėdas lankytinų objektų sąrašus ir neatsigina turistų.

Atokus Šiaulių rajono Šiupylių kaimas sutemus atgyja. Šventinį džiaugsmą kaimynams dovanoja Kaminskų šeima, savo namus išpuošusi tūkstančiais lempučių. Namų puošyba jiems – didžiausias malonumas. Dalį dekoracijų sutuoktiniai pasigamino patys, kartu jas ir sukabino.

Nedidelį kaimo namelį Kaminskai puošia jau trečius metus. Tiesa, kasmet ant jo sužimba naujos dekoracijos. Namo šeimininkė Jurgita Kaminskienė sako, jog pasipuošus gyventi maloniau ir patiems, ir kaimynams. „Ir patiems maloniau, ir kaimynai ateina pasižiūrėti. Būna, kad pravažiavusi mašina apsisuka ir sugrįžta atgal“, – pasakoja Jurgita.

Žinios. Šiauliuose pūpso tūkstančiais lempučių padabinti namai, įtraukiami į lankytinų kalėdinių objektų sąrašą

Prieš didžiąsias metų šventes šurmulio netrūksta ir įprastai ramioje Jovaro gatvėje Šiaulių mieste. Čia savo namus ir sodą šimtais šviečiančių girliandų jau daugiau kaip dešimtmetį puošia Arvydas Račas.

„Belaukiant Kalėdų ir Naujųjų metų, tenka daug padirbėti, bet visas tas džiaugsmas atsiperka, kai gražiai šviečia girliandos. O darbo yra, pradedu ruoštis jau kažkur rugsėjį“, – pasakoja A. Račas.

Iš toli šviečiantis namas, primenantis Kalėdų senelio rezidenciją, ypač vilioja vaikus. Jie, pasinaudoję proga, suskumba deklamuoti eilėraščių ar įteikti laiškų seneliui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.