Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.12 13:48

Kalėdų laukianti Lietuva vėl patraukė BBC dėmesį – šįkart sudomino Vilniaus oro uosto eglė

LRT.lt 2019.12.12 13:48

Neseniai Katedros aikštėje stūksančią sostinės žaliaskarę tarp gražiausių 2019 m. pasaulio eglių paminėjusi BBC pastebėjo ir Vilniaus oro uosto eglę. Užsienio žiniasklaidos priemonė rašo, jog iš lėktuvu draudžiamų gabenti daiktų pagaminta eglė siunčia svarbią žinutę apie oro uosto taisykles.

Lažinamės, jog jūsų namuose žybsinti Kalėdų eglutė nepagaminta iš peilių, žiebtuvėlių ar kulkų, rašo BBC ir praneša, jog Tarptautinis Vilniaus oro uostas papuošė išskirtinę eglutę, pagamintą iš draudžiamų gabenti daiktų, kuriuos apsaugos darbuotojai surinko iš keleivių.

Anot BBC, pusantro metro aukščio žaliaskarę oro uosto darbuotojai gamino ir puošė ilgiau nei dvi savaites. Neįprasta eglutė siunčia ypatingą žinutę: „Mūsų tikslas – siųsti edukacinę žinutę apie aviacijos saugos svarbą. Šiuos daiktus draudžiama vežti rankiniame bagaže ir jie apžiūros metu buvo paimti iš keleivių. Tarp jų – peiliai, žirklės, žiebtuvėliai, peiliukai ir kiti pavojingi daiktai. Jei nenorite, kad jūsų daiktai atsidurtų ant kitų metų Kalėdų eglutės, prieš kraudamiesi lagaminą perskaitykite bagažo taisykles“, – BBC cituoja Vilniaus oro uosto atstovą spaudai.

„Idėja buvo šią eglutę sukurti labiau vidiniam kolegų ratui, tačiau, tikime, kad ją jau spėjo pamatyti nemažai ir prieš aviacijos saugumo patikrą laukiančių keleivių. Tai puiki proga prisiminti, kad oro uoste galioja griežtesnės taisyklės bagažui“, – apie Vilniaus oro uosto Aviacijos saugumo departamento darbuotojų papuoštą eglutę portalui LRT.lt sakė V. Kšanas.

Paklaustas, kokius draustinus daiktus dažniausiai vežasi keleiviai, V. Kšanas sakė, kad jie – patys įvairiausi: nuo maisto iki sveikatai ar saugumui pavojų keliančių daiktų. „Dažniausiai keliautojai vežasi dujų balionėlius, tačiau jų negalima vežti nei rankiniame, nei registruotame bagaže. Dažnai pasitaiko aštrių daiktų, peilių su ilgesnėmis geležtėmis ar net visokių ginklų imitacijų, kurios taip pat negali būti gabenamos pro oro uostą.

Tačiau reikėtų suprasti, jog mes daiktų nekonfiskuojame. Draudžiamus gabenti daiktus visada pirmiausia rekomenduojame palikti saugojimui arba atiduoti lydintiems asmenims. Tik tokiu atveju, jei keleivis neturi galimybių draudžiamo daikto palikti dar prieš patikrą, jis atsiduria mūsų specialistų rankose. Taip pat visuose trijuose Lietuvos oro uostuose yra sudaryta galimybė žmonėms maisto produktus ne išmesti, o atiduoti „Maisto bankui“, – LRT.lt pasakojo V. Kšanas.

LRT.lt primena, jog praėjusią savaitę BBC dėmesio centre atsidūrė ir Vilniaus Katedros aikštėje sutviskusi pagrindinė šalies eglė, – žiniasklaidos priemonė ją paminėjo tarp gražiausių 2019 m. pasaulio eglių.

Galingiausia šachmatų figūra – karaliene – virtusi ir tūkstančiais lempučių suspindusi Vilniaus eglė pagaminta iš pažeistų medžių šakų, rašė BBC. Užsienio žiniasklaidos dėmesio susilaukusi 50 metrų aukščio Kalėdų eglės kompozicija apkaišyta 6 tūkst. natūralių eglišakių ir dekoruota daugiau nei 7 kilometrais girliandų.

Šalia Vilniaus eglės BBC sudarytame gražiausių šių metų Kalėdų eglių sąraše paminėta Niujorko Rockefellerio, Gazos, Prahos ir kitų miestų Kalėdų eglutės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi